Devlet okullarında özel sınıf açılabileceğine dair bir genelge mi yayımlandı?

İyisiyle, kötüsüyle çoğu sınav (şu an burada kullanacağım kelimelerin çoğu ile ceza alacağım için söyleyemediğim ama argo hakaret kelimelerini düşünün) öğrencileri eler. Ne kadarını elerse o kadar iyidir. Lise mezuniyet şartı getirilmesi ile beraber üniversite sınavları daha kötü hale geldi. Giren 25 kişiden anca 1'i liseye gitmiş olmanın hakkını verebiliyor. O bir kişi diğerlerinden ne kadar uzaklaştırılabilirse o kadar iyi bence.
Her sinavi ortak yap ve gecmis yilin ortalamalarini baz al. Hatta direkt ortalamayi baz alma. Fen, matematik, dil dersleri haric hicbir dersi baz alma. Sonra gel, seviye sinifi aciyorum de. O is oyle olmaz, boyle olur.
Bu arada 3-4 gun etiket atmissiniz, internete erisimim yoktu dun gordum :/

Yok, torpil geçmiyor henüz. Ben kendi oğlumu yeterince başarılı değilse aldıramam mesela. Resmi hale gelirse tabii ki torpil geçmeye başlayacaktır.
Yer yok diye nakil aldıramamıştım, akrabalarından biri devlet görevlisi diye bir kız paldır küldür nakil oldu. Geçebiliyor bazı şeylerde sanırım.

@Negan Smith nakil resmi bir şey, torpil olması gayet doğal zira Türkiye'deyiz ve halkımız Müslüman. Müslümanlık'ta torpil yapmak ve yaptırmak Türk'lere özel sevap gördüğüm kadarıyla. Yoksa bu kadar çok olmaz. Bu bahsettiğim seçme sınıflar henüz yasal değil, torpil işlemiyor; puan işliyor.

@Jang Geum'un Danji Yemeği ben destekliyorum, o kendini belli edenleri alıp diğer ders dinleyenlerle birleştirmek bence mantıklı. Seçme olmayan sınıfta çobanlık, seçme sınıfta öğretmenlik yapıyoruz resmen. Sen olsan sıralarda tepinmeleriyle mi uğraşmak istersin yoksa ders anlatmak mı?

@Jang Geum'un Danji Yemeği ben destekliyorum, o kendini belli edenleri alıp diğer ders dinleyenlerle birleştirmek bence mantıklı. Seçme olmayan sınıfta çobanlık, seçme sınıfta öğretmenlik yapıyoruz resmen. Sen olsan sıralarda tepinmeleriyle mi uğraşmak istersin yoksa ders anlatmak mı?
Çok farklı bakış açılarıyla konuşuyoruz, ben öğrenci olarak daha önce böyle bir sınıflandırma yaşadım. Sıkıntı yok, ilk sınıftaydım da sınıf düşen arkadaşlarımı hatırlıyorum da. Bir sonraki sınava kadar yemeden içmeden kesiliyorlardı. Kesinlikle sağlıklı vçbir uygulama olduğunu düşünmüyorum. Öğretmen misiniz siz?

Yeni konular

Geri
Yukarı