Devletler neden sosyal medya platformlarını satın almıyor?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Devletlerin kasasında büyük paralar bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter yaklaşık 46 milyar dolara satıldı. Bu mantıkla değerlendirdiğimizde devletler isterse sosyal medya platformlarını satın alıp bu platformlardan büyük gelirler elde edebilir. Peki neden böyle bir hareket yapmıyorlar?

Devletlerin kasasında büyük paralar bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter yaklaşık 46 milyar dolara satıldı. Bu mantıkla değerlendirdiğimizde devletler isterse sosyal medya platformlarını satın alıp bu platformlardan büyük gelirler elde edebilir. Peki neden böyle bir hareket yapmıyorlar?

Sosyal medya hizmetlerinden daha iyi şeyler varken neden Twitter, Instagram, Facebook vb. satın alsınlarki?

Ben bu platformların tamamen bağımsız olduğuna inanmıyorum açıkçası. Bir de ne geliri hocam devlet reklam mı versin şirket değil ki bu tam anlayamadım dediğinizi.

Ben bu platformların tamamen bağımsız olduğuna inanmıyorum açıkçası. Bir de ne geliri hocam devlet reklam mı versin şirket değil ki bu tam anlayamadım dediğinizi.
Platformlar üzerinden çeşitli hizmetlerle döviz kazanılabilir. Özellikle popüler platformların gelirlerini inceleyin. İyi bir gelir kaynağı olur.
Sosyal medya hizmetlerinden daha iyi şeyler varken neden Twitter, Instagram, Facebook vb. satın alsınlar?
Gelir kaynağı.

Devletlere göre bu sosyal medya uygulamaları çerezlik olabilir, bu uygulamaların kazandıklarının kat ve katını devlet 1 günde kazanıyor zaten.
Örnek vermek gerekirse bildiğim kadarıyla YouTube, yıllık 15 ile 20 milyar dolar arası kazanç elde ediyor. Birkaç tane daha sosyal medya platformu olsa bu miktar 100 milyar dolara kadar ulaşabilir. Bu, küçümsenecek bir miktar sayılmaz. Ülke için önemli bir gelir kaynağı olur.

Geri
Yukarı