DeWalt 42 Volt matkap neden 300 liraya satılıyor?

RakunRolla

Decapat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Fizikçi
Dostlar hırdavattan anlayan varsa yardımınıza ihtiyacım var.

Matkap alacağım, hem vidalama hem duvar delme vs. işlerinde kullanayım diyorum. Bayağı araştırdım DeWalt marka bir matkap beğendim. Biraz güçlü olsun dedim iyilerine baktım bir tane beğendim. Amazon'da 2800₺ (Linkini aşağıya bıraktım).

Sonda Facebook markette tesadüf eseri gördüm bir adam adam 300 liraya satıyor hem de benim beğendiğim 18 Volt iken bunun sattığı 42V (onun da linkini bırakıyorum).

Doğal olarak insan şüpheleniyor bu kadar fiyat farkı nasıl olur diye. Dolandırıcı mı sahte mi nedir yani?

Anlayan bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bu tarz şeyleri bit pazarında görebilirisin. Dolandırıcı mı bilmem fakat orijinal değil.
Türk Ceza Kanunu'nun 157. maddesine göre, "hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan bir kişi" dolandırıcılık suçunu işlemiş olur yani orjinal olarak söyleyerek sahte ürün satmak da dolandırıcılıktır.

Çakma olduğu için. Kullandığımdan biliyorum, hiçbir işe yaramıyordu. Ufak çaplı işler için belki iş görebilir. Ama uzun ömürlü olmasını istiyorsanız biraz paraya kıymanız gerekiyor.
Bu ürünü önerebilirim. Lokma vidalarken kaç kere vida kafasını kopardı sayamam.

Eğer sürekli kullanacağınız bir şey değilse akülü olanlara o kadar vermenize bence gerek yok. O kadar güçlü olmasına da gerek yok. Ev kullanıcısı için darbeli kablolu matkap yeterli. Bosch, Einhell gibi bir marka alırsanız sizi senelerce götürür.

Sorunuzun cevabı ise ucuz çünkü çakma.

Geri
Yukarı