DGS ne kadar zor?

Turgineer

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Republic of Turkey
Merhaba, 2022 YKS tayfasındanım ve 3D animasyoncu olmak istediğim için çizgi film ve animasyon lisans programı hedefliyordum fakat yetenek sınavına geçecek kadar iyi resim çizemediğim için hedefimi önlisans programı olan Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümüne doğru yaptım.

Yeni hedefim tutarsa DGS ile Çizgi Film ve Animasyon Bölümüne geçmeyi düşünüyorum. DGS ne kadar zor?

Little Cat

Hectopat
Makaleler
271
Yer
Mezarlık
Matematiğini iyi tutman lazım. 60 soru Türkçe, 60 soru Matematik oluyor. Üniversiteler de hatırladığım kadarıyla çok az alım yapıyor. Yani ciddi bir çalışma yapmanız gerekmekte. Tabii ki notlarınızı da iyi tutmanız lazım. O da etkiliyor.

KS
KS
Turgineer

Turgineer

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Republic of Turkey
Matematiğini iyi tutman lazım. 60 soru Türkçe, 60 soru Matematik oluyor. Üniversiteler de hatırladığım kadarıyla çok az alım yapıyor. Yani ciddi bir çalışma yapmanız gerekmekte. Tabii ki notlarınızı da iyi tutmanız lazım. O da etkiliyor.
Sözelim ortalama fakat sayısalım şuan kötü. YKS'ye kadar TYT Matematikte iyi hale gelmeyi hedefliyorum.

DGS, AYT'ye göre ne kadar zordur?

KS
KS
Turgineer

Turgineer

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Republic of Turkey
Çalış, elinden geleni yap işte. Burada boşuna vakit kaybediyorsun sadece.
Hocam durumu size şöyle açıklayayım:

Aslında ilk hedefim Çizgi Film ve Animasyon lisans programıydı fakat yetenek sınavından geçecek bir çizime sahip değilim.

Bu yüzden "Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon" önlisans okurken çizimimi daha iyi noktaya getirmeyi ve "Çizgi Film ve Animasyon"a geçmeyi düşündüm.

Yinede AYT'ye göre ne kadar zorlanacağımı merak ettim.

Yeni konular

Yukarı