DGS'ye Nasıl Çalışılmalı?

ProfTech

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
DGS'ye girecegim Allah nasip ederse. Nereden baslamaliyim? Hangi konulara agirlik vermeliyim? Bir de kaynak onerir misiniz? @BilgisayarKurdu @SypeR @Murat5038 Dostlar herkesten oneri bekliyorum. Matematik temelim sifir ama bir konuyu ogrenip soru cozebilme kabiliyetim var.

Istedigim bolumler sunlar. Bilgisayar Muhendisligi, Bilgisayar Öğretmenliği sirasiyla. Bilginizi ve yardiminizi benden esirgemeyin arkadaslar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
DGS konu anlatımı kitabı al bir tane matematik üzerine. Sıkıca çalış her üniteye. Ve sürekli test yap kendine. Ben bu şekilde Maden mühendisliğine geçiş yaptım. Ciddi anlamda çalışma istiyor ama. Senin bölümünden mezun sayısı da fazla kazanmak güç olacaktır onları geride bırakacak herşeyi yapman gerekiyor.
Konu anlatım kitabı kesinlikle almalısın. Tüm konuları eksiksiz olarak bitir. Konu sonrası testlere bak ve hepsini çözmeye çalış. Bu zormuş diyip bırakma üzerinde dur uzun süre. Bütün kitabı bitirdikten sonra kendine DGS test föylerinden al. Bitirip hem puan hesaplaması yaparsın hem de nerelerde eksiğin var görürsün. Yapamadığın sorular için tekrar konu anlatıma dön. Sürekli rutin olarak çalış. Başarabilirsin. Kimsenin senden bir fazlası yok.

DGS konu anlatımı kitabı al bir tane matematik üzerine. Sıkıca çalış her üniteye. Ve sürekli test yap kendine. Ben bu şekilde Maden mühendisliğine geçiş yaptım. Ciddi anlamda çalışma istiyor ama. Senin bölümünden mezun sayısı da fazla kazanmak güç olacaktır onları geride bırakacak herşeyi yapman gerekiyor.
Konu anlatım kitabı kesinlikle almalısın. Tüm konuları eksiksiz olarak bitir. Konu sonrası testlere bak ve hepsini çözmeye çalış. Bu zormuş diyip bırakma üzerinde dur uzun süre. Bütün kitabı bitirdikten sonra kendine DGS test föylerinden al. Bitirip hem puan hesaplaması yaparsın hem de nerelerde eksiğin var görürsün. Yapamadığın sorular için tekrar konu anlatıma dön. Sürekli rutin olarak çalış. Başarabilirsin. Kimsenin senden bir fazlası yok.
Aynen calisiyorum. Bir de Turkce'de var mi sinav da?

Matematik temelin yoksa işin çok çok zor. Antrenmanlarla matematik kitabını alıp temel çalış önce. Sonra başla.

İstediğin bölümler de ağır sayısal. Matematik, fizik, kimya akmalı.
Alıştırmalarla Matematik - Tonguç Mağaza
Bu mu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı