DH67BL ve JD256 SSD uyumlu mudur?

GlacialFoxie

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Ben bir SSD alacaktım ama anakartımla uyumlu mu, değil mi bilmiyorum.
Anakartım: DH67BL ve işte: Intel® Masaüstü Anakartı DH67BL Ürün Teknik Özellikleri.
Almayı düşündüğüm SSD ise James Donkey JD256 256GB 3D Nand 2000MB-1000MB/sn NVMe M.2 PCI-E SSD Disk - 3 Yıl Birebir Değişim Garantisi - incehesap.com.
Evet, biliyorum, JD fakat yorumlara baktığımda kötü bir yorum bulamadım gibi. Anakartımla uyumlu mudur ve önerebileceğiniz başka SSD'ler var mıdır?

1614760571560.png

Dosya Ekleri

• 1614760555224.png
    1614760555224.png
    185,1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, M.2 takmazsınız. SATA SSD takabilirsiniz. James Donkey tavsiye etmem. Samsung alın derim.

Merhaba.
Ben bir SSD alacaktım ama anakartımla uyumlu mu, değil mi bilmiyorum.
Anakartım: DH67BL ve işte: Intel® Masaüstü Anakartı DH67BL Ürün Teknik Özellikleri.
Almayı düşündüğüm SSD ise James Donkey JD256 256GB 3D Nand 2000MB-1000MB/sn NVMe M.2 PCI-E SSD Disk - 3 Yıl Birebir Değişim Garantisi - incehesap.com.
Evet, biliyorum, JD fakat yorumlara baktığımda kötü bir yorum bulamadım gibi. Anakartımla uyumlu mudur ve önerebileceğiniz başka SSD'ler var mıdır?

Eki Görüntüle 904130
Hocam eşek yerine Patriot Burst var.Ben kullanıyorum memnunum.Aynı zamanda M.2 girişi yok anakartınızda.

Anakartınız 2011 üretimi H67 çipsetli bir anakart. Yani SATA 3 desteği var. Intel tarafında 6 serisi çipsetlerden sonra destek geldi.
Attığınız ürünlerden bir tek Patriot Burst doğru düzgün. WD Green çöp orada 3D NAND yazdığına bakmayın değil. Adata SU630 sakın almayın hızlarınız 30 MB/s'e kadar düşüyor onda. Ayrıca uyum sorunları çıkarıyor. Öyle leş öyle berbat bir SSD SU630. Ayrıca Patriot Burst'ta almayın bunu alın;
Fiyatı çok iyi. Bizzat ben de kullanıyorum. Orta-üst seviye bir SSD. Yukarıda attığınız tüm ürünler bunun yanında bir hiç. Phison S12 gibi baba bir kontrolcü, 64/96 katmanlı 3D TLC NAND ve 256 MB DDR3 DRAM barındırıyor.

Anakartınız 2011 üretimi H67 çipsetli bir anakart. Yani SATA 3 desteği var. Intel tarafında 6 serisi çipsetlerden sonra destek geldi.

Attığınız ürünlerden bir tek Patriot Burst doğru düzgün. WD Green çöp orada 3D NAND yazdığına bakmayın değil Adata SU630 sakın almayın hızlarınız 30 MB/s'e kadar düşüyor onda. Öyle leş öyle berbat bir SSD SU630. Ayrıca Patriot Burst'ta almayın bunu alın;
Fiyatı çok iyi. Bizzat ben de kullanıyorum. Orta-üst seviye bir SSD. Yukarıda attığınız tüm ürünler bunun yanında bir hiç.
Bütçeyi çokta zorlamak istemiyorum. Patriot Burst neden önermediniz acaba kronik bir sıkıntısı falan mı var? Ayrıca attığınız seagate mi daha iyidir yoksa bu mu:https://www.hepsiburada.com/kingsto...2-5-sata-3-0-ssd-kc-s44240-6f-pm-HB00000N3NVB

Bütçeyi çok da zorlamak istemiyorum. Patriot Burst neden önermediniz acaba kronik bir sıkıntısı falan mı var? Ayrıca attığınız Seagate mi daha iyidir yoksa bu mu:https://www.hepsiburada.com/kingsto...2-5-sata-3-0-ssd-kc-s44240-6f-pm-HB00000N3NVB
Seagate Barracuda 120 çok çok daha iyi. Bu attığınız SSD ile karşılaştırılmamalı bile. 860/870 EVO ile rakip bir SSD'den söz ediyoruz. Kingston'un SATA SSD'leri hem pahalı hem de çoğu kötü. Almayın sakın HyperX Fury 3D. SM2258XT denen çöp kontrolcüye sahip Fury 3D. Patriot önermeme sebebim DRAM bulunmaması. DRAM olmayan SSD'lerde hızlar dengesizdir ve kolay yıpranır Windows yüklenince.

Seagate Barracuda 120 çok çok daha iyi. Bu attığınız SSD ile karşılaştırılmamalı bile. 860/870 EVO ile rakip bir SSD'den söz ediyoruz. Kingston'un SATA SSD'leri hem pahalı hem de çoğu kötü. Almayın sakın HyperX Fury 3D. Patriot önermeme sebebim DRAM bulunmaması. DRAM olmayan SSD'lerde hızlar dengesizdir ve kolay yıpranır Windows yüklenince.
Anladım. Hepinize yardımınız için çok teşekkürler. Seagate Barracuda almayı planlıyorum şu anlık bütçeyi ayarlayabilirsem. İyi günler :)

Anladım yardımınız için çok teşekkürler Seagate Barracuda almayı planlıyorum şu anlık bütçeyi ayarlayabilirsem. İyi günler :)
Dediğim gibi hocam bütçe artarsa kesinlikle onu alın. Fiyatı şu an çok iyi indirimde. İndirim bitmeden kapın bence. :) Eğer yetmezse bütçeniz Patriot Burst alınabilir yine. Zaten bu Barracuda 120'nin fiyatı geri 300 TL'nin üzerine çıkınca düşük bütçede bir tek Patriot Burst, Apacer Panther ve Addlink S20 kalıyor.

Dediğim gibi hocam bütçe artarsa kesinlikle onu alın. Fiyatı şu an çok iyi indirimde. İndirim bitmeden kapın bence. :) Eğer yetmezse bütçeniz Patriot Burst alınabilir yine. Zaten bu Barracuda 120'nin fiyatı geri 300 TL'nin üzerine çıkınca düşük bütçede bir tek Patriot Burst, Apacer Panther ve Addlink S20 kalıyor.
Bütçeyi ayarlarsam sb 120 alacağım direkt. Bilgisayarım 15 dakikada falan kendine geliyor ilk açılışta çektiğim eziyeti siz düşünün :D

Yeni konular

Geri
Yukarı