Diablo III için 2500-3000 TL Arası Sistem Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir de o kadar teknoloji dergisi okurdum utandım kendimden :D. Yalnız Recep Baltaş'ın bahsettiği bir nokta var şimdi bana tavsiye ettiğiniz kart HD 7970, yani son seviye bir kart ve çok güç tüketmesi gerekir yanlış anlamadıysam. 650W bir güç kaynağı yeterli olacak mıdır?

7sf58.jpg

7sfty.jpg

AMD sistemde ekran kartına abandım. Bence ikiside güzel oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart:VATAN COMPUTER - ASUS - M5A99X EVO AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart
Kasa:VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA - Bilgisayar Kasası
Ekran Kartı:VATAN COMPUTER - ASUS - HD7970 GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı
DVD-Sürücü:VATAN COMPUTER - LG - 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI SİYAH - Optik Sürücüler
RAM:VATAN COMPUTER - CORSAIR - 8GB (2x4GB)Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram - Ram
İşlemci:VATAN COMPUTER - AMD - FX X8 8150 Soket AM3+ 3.6GHz 16MB Cache 32nm İşlemci - CPU - İşlemci
HDD:VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk
İşletim Sistemi:VATAN COMPUTER - MICROSOFT - OEM Windows 7 Home Premium 64-bit Türkçe - DVD - İşletim Sistemi

Bugün vatan bilgisayara gittim, parçaların bazılarını hatırlayabildim görevli bana böyle bir bilgisayar ve fiyat listesi çıkardı. İşlemcimi arttırmış, kasam değişti onu da sordum "650W bunun için riskli olur 750W yapıp garantileyelim." dedi. SSD'yi attım çok da önemli değil dedim bilgisayarın, oyunun açılma hızı falan. İşlemcim fark eder mi performans açısından? Ona göre değiştireceğim de. Bir de kasanın soğutması yeterli gelmeyebilir daha büyük led fan koyalım dedi. Siz ne düşünüyorsunuz bu yeni sistem hakkında?

Kimseyi dinlemiyorsun kafana göre takılıyorsun kaç kişi sistem sundu bende 2 tane sistem koydum gittim gtx 680 sığdırdım ama sen nabıyosun gidip 7970 alıyorsun ? Biraz da farklı önerilere bak istersen ? 3 GB diyemi alıyorsun ? Git bakkal amcalara onlar toplasın. Onlar 3000 TL'ye GT 220 yi sığdırırlar

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimseyi dinlemiyorsun kafana göre takılıyorsun kaç kişi sistem sundu bende 2 tane sistem koydum gittim gtx 680 sığdırdım ama sen nabıyosun gidip 7970 alıyorsun ? Biraz da farklı önerilere bak istersen ?

Aynı sistemi Intel için kursa 2 katı fiyat çıkardı herhalde.

Burada sadece tavsiye alıyorum. Bütün önerilere de bakıyorum. İllaki sizin sisteminizi kuracağım diye bir şey yok. Genel fikir almak için soruyorum hepsini.

- - - Güncellendi - - -

Bir de şuraya bakın isterseniz http://www.vortez.net/articles_pages/gtx580_vs_hd7970_the_ultimate_face_off,1.html

Ben incelemedim direk hangisi daha iyi diye. Conclusiona baktım. Siz detaylı olarak incelersiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı