Diablo serisine başlamak

NeanCartel

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, başlıktan da anlayacağınız gibi Diablo serisine şu 4. oyunun duyurulmasıyla birlikte ben de bir hype oluştu. Ama seriye dair hiçbir bilgim yok. 4. oyuna girmeden önce ilk üç oyunu oynamalı mıyım yoksa oyunların bağı yok mu birbiriyle. Yani Diablo'da bir hikaye örgüsü var mı?

Bir de ilk iki oyun bugün halen oynamaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • "Hikayeyi en baştan öğreneyim, ilk oyunla başlayayım, retro grafiklere bayılırım" dersen 1. oyunu oyna.
  • "O grafikler bünyeme fazla gelir, ben retro oyuncu değilim ama hikayeyi de biraz yakalayayım" dersen 2. oyunu oyna.
  • "Grafikler günümüze yakın olsun, renk paleti Diablo havasını/temasını yansıtmasa da olur, hikayeyi ben bi şekilde hallederim, oynanışı rahat olsun" dersen 3. oyunu oyna.
Şahsi fikrim; 1 ve 3 patates, 2 efsanedir.

Diablo 2 mutlaka oynanmalıdır. Hikayesi vs zaten şahane. Ama oyunu komple ele alırsak serinin efsane oyunudur. Seriyi baştan sona farklı sınıflarla belki 10-12 kez bitirmiş birisi olarak net söyleyebilirim ki, Diablo 2 oynamayan çok şey kaybetmiş demektir.

D1 ve D3'e gelirsek, D1 standart giriş oyunu. Dönemine göre gayet iyi sayılır ama hikaye takip etmeyen birisi için illa ki gerekli değildir. D3 ise hikaye ve rpg elementleri olarak bekleneni verememiş ama oynanış açısından kolay ve akıcı bir oyun benim için. Necromancer sınıfının geldiği Reaper of Souls ek paketi ile kısmen toparladı D3 de...

Yeni konular

Geri
Yukarı