Diall Dekor Flament LED Ampulü

Merhaba. Dün akşam Koç-Taş Kayseri Sivas Caddesi'nden yeni satın aldığım Edison ampul tipli, flament LED'i her yönüyle takdir ediyor ve E27 tekli duyla, tekli duylu evdeki avizelerin (özellikle yarım küre şekilli olanlarının) içinde kullanılması şeklinde tavsiyede bulunuyorum. Orta büyüklükte olan odalar, kitap, gazete okuma odaları, PC odaları, orta büyüklükteki olan mutfaklar, vb. yerlerde renk sıcaklığının 2700 K ile 6500 (Daylight) arasında , göz sağlığı açısından ve gözü yormayan en uygun renk sıcaklığında (4000 K) olmasından dolayı özellikle de bunu tavsiye ediyorum. Uzun zamandır bu teknik özellikte olan bir filament LED'in çok sıkı takibindeydim, Koç-Taş'da. Nihayet en çok istediğim özelliklere sahip filament LED'i (büyük armut) bulup 2 tanesini satın alabildim. (Koç-Taş'a henüz yeni gelmiş)

Evdeki bazı odalar, mutfak, vb. 3 adet 6 watt> 60 watt karşılıklı olan 6500 K ve 2700 K'ların karışımı olan 3'lü armut ampüllerini, arada 120 derecelik açıyla E27 adaptör ampül altlığıyla 3'lü olarak tek lamba olarak lehimleyip istediğim renk sıcaklığı ve lümen değerine, ince matematik hesaplarla getirip tam istediğim renk sıcaklığı/watt değeri/ lümen değerindekileri Koç-taş'da bulamadığım için böyle tadilatlı olarak kullanmak zorunda kalıyordum. Işığının dağılması açısından, noktasal ışık kaynağı şeklinde olamayıp daha dağınık aydınlatma yapabilmesi için üzerini buzlu hale kendi imkanlarınızla getirip öyle de kullanabilirsiniz. (Bu ampulü açıkta, sadece E27 duyuyla kullanacaksanız eğer) Avizeler içinde ise, göze direk gelmeyen aydınlatma ışığında bu çok gerekli değildir. Bu tür ampuller çalışırken zaten çok fazla ısıyı yaymıyor. (Örneğin anma gücü olan bu 13 watt'ın çok büyük bölümü ışığa, çok küçük bölümü ısıya dönüşüyor, filament LED'lerin normal çalışma prensibi sayesinde) Kolay gelsin.

Renk sıcaklığı (Kelvin) : 4000 Kelvin (En ideal olan aydınlatma renk sıcaklığı)

Güç (Watt) : 13 watt > 100 watt değer karşılıklı

Enerji Sınıfı: A+ (Bundan daha düşük olan watt değerlerinde bu sınıfı A++ oluyor, ancak 11-13 watt aralığnda enerji sınıfı verimliliği bir + kadar mutlaka başka marka ve modellerde de düşüyor, bu kaçınılmaz, ancak bu durum direk filament ampül gücü /filament LED çubuklarının mevcut ışık geometrisi ile ilgili bir olaydır.

Işık (aydınlatma) miktarı : 1521 Lümen (23 watt.'lık bir tasarrufl ampülünde etikette de bu lümen değeri yazıyor, ancak 23 watt.'lık bir tasarruf ampülünün en az 1.5 katı daha fazla lümen değerindedir, benim test ettiğim ve tam olarak da görebildiğim kadarıyla, bu sonuca vardım.

Garanti süresi : 5 yıl

Ürün menşei : Çin

Fiyatı : 69 TL

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı