Diep.io oyunu incelemesi

Iskorpitix

Hectopat
Yer
Battlefıeld!
Merhaba arkadalar beltirttiğim oyun 2016 yılında çıktı ve 1 yıldır güncelleme almıyor ne yazık ki.
bu linkten oynanıyor.

Oyunda bizler ilk tankla başlıyoruz ve gördüğünüz tankları oluyoruz.
Final_Tier1.png

Oyunda 45 level var ve bize her 15 level de yeni tanklar sunuluyor, bu tankların sıralaması görselde ki gibidir.
Oyunda 12 farklı mod olmakla beraber takım oyunları, hayatta kalma, tek kişilik mod gibi bir çok mod var.
İlk çıktığı zamanlarda 45 bin aktif oyuncusu olan oyun şu an en fazla saat 6 4 3 gibi 5000 e kadar çıkabiliyor.
Ve rahatlıkla söyleyebilirim ki bu sayının 500 ü Türkler.
Oyunda ortaklık söz konusu tanklar birbirlerine dönerler bu 3 şeyi ifade eder:
1- Karşı oyuncu size ortaklık teklifi sunar.
2- Sizi öldürdükten sonra alay eder.
3- Ortağınız ise ve sizi yanlışlıkla öldürdüyse ya da vurduysa özür amaçlı.

Tabii ki ortaklık olayı en çok oyunu iyi oynayanların oynadığı Maze modudur
bu mod bir labirent içinte tek kişilik bir moddur.
Kimi zaman bu modda 1 kişinin arkasından 30 tane oyuncusunun gittiğini ve gittikleri her yeri kuruttuklarını görürseniz şaşırmayın.
Tabii ki bu sayı genelde anlaşmazlıklardan dolayı 5 ile sınırlı kalıyor ama bu tür durumlar da olmuyor değil.
Ben bu oyunu çıktıktan 2 ay sonra oynamaya başladım ve hala da oynuyorum, tavsiye ederim.
Oyun zaten öğrendikten sonra aşırı eğlenceli oluyor ve sizi bağımlı bırakacak bir durum yok oyunda hesap ya da zamanla gelişme gibi bir şey söz konusu değil.
Mesela siz 45 levelsiniz internet gitti oyundan attı, yeniden oyuna 1 levelden başlıyorsunuz.
Oyundaki puan sistemi
Stats.png

yani bu.
Toplam 33 adet puan verme hakkımız var ve 7 dereceden oluşan 8 adet puan basamağımız var, bunlar şöyle.

Health Regen= Hızlı Can dolması
Max Health= Fazla Can
Body Damage= Dayanklılık
Bullet Speed= Mermi Hızı
Bullet Pentetration= Mermi Büyüklüğü
Bullet Damage= Mermi Hasarı
Reload= Daha çok mermi Çıkarmak
Movement Speed= Tankınızın Hızı

Aslında Max Healt ve Body Damage aynı işe yarıyor bu durum Bullet Pentetration ve Bullet Damage içinde aynı.
Oyunu öğrenince çok zevkli olduğunu hatırlatarak konuyu yavaştan sonlandırıyorum.
Benim pc imde CS:GO dahil pek çok oyun daha var ama en çok Diep.io yu oynuyorum.
Hatta oynayıp beğenenler olursa Discord serveri kurup Maze de Türkler ortak olup herkese toz da attırabiliriz veya.

Gute spiele😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı