Diğer disk bölümüne geçme

CinarYilmaz

Hectopat
Yer
Istanbul
Diskimde birden fazla bölüm var. Birinde Ubuntu, diğerinde ise Windows 7 var. Diğerleri ise Linux'un oluşturduğu küçük bölümler. Fakat Windows'dan çıkamıyorum. BIOS'um da eski bir sürüm ve güncellemeyi bilmiyorum. Nasıl diğer diske geçebilirim?

USB'den Ubuntu'yu çalıştırın ve Boot Repair aracını çalıştırın.

Boot Repair aracını kurmak ve çalıştırmak için aşağıdaki komutları sırayla girin.

Bash:
sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && boot-repair

Son düzenleme:
USB'den Ubuntu'yu çalıştırın ve Boot Repair aracını çalıştırın.

Boot Repair aracını kurmak ve çalıştırmak için aşağıdaki komutları sırayla girin.

Bash:
sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && boot-repair
Maalesef yapamayacağım ama Linux tabanlı internete bağlanmayan bir disk yönetim dağıtımı vardı adını hatırlamıyorum onun yüklü olduğu bir USB var elimde bununla birşey yapabilir miyim?

Maalesef yapamayacağım ama Linux tabanlı internete bağlanmayan bir disk yönetim dağıtımı vardı adını hatırlamıyorum onun yüklü olduğu bir USB var elimde bununla birşey yapabilir miyim?
GParted'ın dağıtım versiyonundan bahsediyorsunuz büyük ihtimal. Kullanmadığım için bilmiyorum.

GParted'ın dağıtım versiyonundan bahsediyorsunuz büyük ihtimal. Kullanmadığım için bilmiyorum.
Aynen GParted. En kötü ihtimalle Windows yüklü diski silerim sonra BIOS'u bir şekilde günceller ve tekrar Windows kurarım. Çünkü Windows'da da sıkıntı var, Wi-Fi algılayıcımı görmüyor.

Geri
Yukarı