Digitürk ve Türksat Kablo TV birlikte kullanılır mı?

crixus1940

Hectopat
Arkadaşlar, Kablonet 100 Güldüren paketini alacağım çok yakında. İçinde Kablo TV de var tabii. Ben halihazırda Digitürk kullanıyorum. Aynı zamanda Kablo TV'yi de kullanabilecek miyim?

Binaya gelen 2 ayrı LNB kablosu olması lazım. Bizde mutfak ve salonda çift LNB var. Salonda Digitürk mutfakta Kablo TV kurulu. Aynı şebekede (tek faz LNB varsa) ikisini kullanamıyorsunuz.

Kullanabilirsiniz elbette.

Kablo tv nin lnb ile ilgisi yok. Kendi şebekesi üzerinden coax kablosu ile geliyor.
Duvar tipi prizler aşağıdaki santral odasından bağlanırsa TV LNB de olabiliyor. Tek bir tane duvar tipi LNB var ise ikisini aynı anda kullanamaz.

Yapabilirsiniz, bizzat deneyimledim. Çoğunlukla dijitürk'ü izlediğim için çok uzun süre kablo TV'ye girmeyince kanallar otomatik kapanıyordu.😂

mrb arkadaslar daıremde merkzı uydu sıstemıvar onu kullanıyoduk ama ınternetten dolayı kablo net baglatınca mecburen kalbotv seyretmek zorunda kaldık sımdı benım sorum su evde tek anten gırısı var ucuna cagaltıcı takıp bır ucuna modemı dıger ucunada kablonetın verdıgı hd cıhazı bagladılar ben bu kablo tv yı kullanmayıp kendı uydu alıcım baglayıp onu kullanmak ıstıyorum bu konuda ne yapmam gerekıyo acaba bu konuya cok yabancıyım lütfen bılen varsa yardımcısı olursa sevınırım

Geri
Yukarı