Çözüldü Dijital lisans nasıl taşınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Windows 7'de lisanslı bir işletim sistemine sahiptim. Windows 10'a geçince otomatik aktifleştirildi. Yani dijital lisans vardı. Yeni anakarta geçtikten sonra ise lisanssız oldu. Dijital lisansı yeni anakarta geçirmeye çalışınca ise hata veriyor, yeni anahtar almamı istiyor.

Çözüm
OEM mi lisans? OEM veya MAK (MAK keyleri tabi tekrar tekrar kullanabiliyorsun sadece sayı sınırı var) değilse diğer anakartta bir kez bile hesaba giriş yaptıysanız o hesaba tanımlanır, diğer bilgisayarda da hesabınıza giriş yapınca otomatik aktifleşir (retail ise) o da şöyle yazar.

"Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir lisans ile etkinleştirildi."
Bu bence doğru değil. Bir kullanıcı 2.000 lira ücret ödeyecek. Yeni bilgisayara geçince bir daha lisans alacak. Microsoft'un bu politikasını değiştirmesi gerekiyor.
Onlar retail lisans, benim dediğim ve bende olandan.
Windows 7'de lisanslı bir işletim sistemine sahiptim. Windows 10'a geçince otomatik aktifleştirildi. Yani dijital lisans vardı. Yeni anakarta geçtikten sonra ise lisanssız oldu. Dijital lisansı yeni anakarta geçirmeye çalışınca ise hata veriyor, yeni anahtar almamı istiyor.
İstediğini yapman gerekli, yeni anahtar almalısın.

Yeni bir anakarta geçince lisansınızı devam ettiremezsiniz ki zaten. Lisans anakarta kurulur. Anakart değiştirilmediği sürece sınırsız kullanılabilir.
İstediğini yapman gerekli, yeni anahtar almalısın.
Bu bence doğru değil. Bir kullanıcı 2.000 lira ücret ödeyecek. Yeni bilgisayara geçince bir daha lisans alacak. Microsoft'un bu politikasını değiştirmesi gerekiyor.

OEM mi lisans? OEM veya MAK (MAK keyleri tabi tekrar tekrar kullanabiliyorsun sadece sayı sınırı var) değilse diğer anakartta bir kez bile hesaba giriş yaptıysanız o hesaba tanımlanır, diğer bilgisayarda da hesabınıza giriş yapınca otomatik aktifleşir (retail ise) o da şöyle yazar.

"Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir lisans ile etkinleştirildi."
Onlar retail lisans, benim dediğim ve bende olandan.

Çözüm

Windows 10 lisansınızı eski kartınızla bir Microsoft hesabına bağlayın.
Sonra yeni karta geçin ve etkinleştirmeyi bu hesap ile yapmayı deneyin.

Olur ileteyim değişsin, 2.000₺'a kimse key almaz. OEM keylerin mantığı budur tek seferliktir, 30TL maksimum vererek retail key alabiir.

Yeni konular

Geri
Yukarı