Dijital oyun tasarımcısı olmak

Magicbaz

Decapat
Merhabalar, başlıktan anlayabileceğiniz üzere bir oyun geliştiricisi olmak istiyorum fakat bu Türkiye'de az yapılan bir iş olduğundan dolayı iş imkanları konusunda endişelerim var.

Dijital oyun tasarımı bölümünü hangi üniversitede okumalıyım, oralar bana iş imkanları sunabilir mi? İş bulduğum zaman kazanacağım miktarda önemli ama çok kazanıldığını duymuş olmama rağmen sizlerden de arasında maaş bilgisi olan birisi varsa ve açıklayabilirse çok sevinirim. Küçük ve muhtemelen mobil oyunlar yaparak başlayacağımı biliyorum fakat en nihayetinde büyük projelerde de yer almak istiyorum.

Oyunların atmosfer, tasarım ve müzik kısımlarıyla ilgileniyorum fakat ne müzik yapma yeteneğim ne de çizim yeteneğim bulunuyor, müziğin spesifik olarak fokuslanılması gereken bir yer olduğunun farkındayım ama çizim yeteneği olmasa dahi oyunların tasarım bölümünde çalışmak bana engel olur mu? Hayal gücümden şüphe duymuyorum.

Şimdiden sorumu cevaplayan herkese teşekkür ederim iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bölümü okumak için sayılı üniversiteler var bölümü bitirditen sonra hemen iş bulma olasılığın yüksek çünkü ülkede kalifiyeli eleman arıyorlar hangi üniversitelerde var bahçeşehir üniversitesi bilgi üniversitesi beykoz üniversitesi gibi 2 veya 3 tane daha üniversite var ama bahçeşehir üniversitesine giderseniz iş bulmanız daha kolay olur eğer yardımcı olduysam rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı