Dijital oyun tasarımı bölümüne benzer bölümler

Kaan g.

Hectopat
Merhaba, ben Kaan. 14 yaşındayım. Hayatım boyunca matematik yapamadım ve matematikten hep nefret ettim. İşin kötü kısmı ilgilendiğim ve sevdiğim tüm meslekler sayısal bölüm meslekleri (bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, dijital oyun tasarımı) artık matematik ile uğraşmak yerine gerçekten iyi yapabildiğim sözel derslere yönelmeye karar verdim. Bana bilişim dalında geleceği olan sözel ve eşit ağırlık ile girilebilecek bölüm önerebilir misiniz?
Yaklaşık 2 yıldır C# yazabiliyorum. 8 yaşından itibaren bilgisayar ile haşır neşir olmuş bir insanım. Bilgisayar ile ilgili birçok şeyi denedim ve gerek Online gerek fiziksel olarak birçok kursa gittim fakat hiçbir alanda ustayım diyemiyorum. Önerdiğiniz mesleği seçersem kendimi hangi hangi alanda geliştirmem gerektiğini de yazarsanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Sana şöyle bir şey söyleyebilirim, sözel bir bölümü meslek edinip, bu saydığın şeyleri (programlama, dijital oyun tasarımı gibi) hobi olarak yapabilirsin. Hobiden kastım şu, bu hobiler ile para da kazanabilirsin. Piyasada bunun birçok örneği mevcut, mesela gerçek mesleği fotoğrafçılık olan ama programlama ile kendine özel yazılımlar hazırlayıp, başka fotoğrafçılara satan kişiler var. Yani sözel bir bölüm okusan da kendini geliştirerek programlama alanında uzman olabilirsin, internet çok büyük bir kaynak.

Sana şöyle bir şey söyleyebilirim, sözel bir bölümü meslek edinip, bu saydığın şeyleri (programlama, dijital oyun tasarımı gibi) hobi olarak yapabilirsin. Hobiden kastım şu, bu hobiler ile para da kazanabilirsin. Piyasada bunun birçok örneği mevcut, mesela gerçek mesleği fotoğrafçılık olan ama programlama ile kendine özel yazılımlar hazırlayıp, başka fotoğrafçılara satan kişiler var. Yani sözel bir bölüm okusan da kendini geliştirerek programlama alanında uzman olabilirsin, internet çok büyük bir kaynak.

Peki sözel bir bölüm ile kendimi bilişim, oyun sektörlerine atabilir miyim?

Eğer hem işletme hem de programlama alanı isteyip eşit ağırlık olarak girmek istiyorsan Yönetim Bilişim Sistemlerini düşünebilirsin.

Şahsen benim de aklımda reklamcılık, sinema ve dijital medya var. Sizce nasıl bu bölümler? Geleceği var mı?
Ben bu sene başlayacağım bu bölüme. Mühendisliğe, sağlık alanındaki bölümlere göre iş imkanı evet çok daha az ama kendini çok iyi geliştirirsen neden olmasın. Seçmeli derslerimde ileri düzey web tasarımı, hareketli grafik tasarım ve animasyon gibi derslerim var çok mutluyum şahsen seçtiğim için. Umarım iyi bir ajansta reklamcı olurum.

WoW bu bölüm benim ilgimi çekti ben bu bölümü bir araştırayım çok teşekkürler.
Rica ederim. Benim de bu sene bilgisayar mühendisliği dışında tercih listeme yazacağım bölüm arasında. Ucu açık bir bölüm ister işletme alanında istersen yazılım, IT alanı gibi benzeri dallarda ilerleyebilirsin.

Geri
Yukarı