Dijital oyun tasarımı için laptop şart mı?

UmutcanK

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben 11.sınıfım dijital oyun tasarımı düşünüyorum fakat aklıma şöyle bir soru takıldı üniversiteye laptop getiriyor muyuz? Eğer getiriyorsak benim bilgisayarım masaüstü dijital oyun tasarımı için laptop almam gerekir mi yoksa masaüstü bilgisayarla kolaylıkla her işimi halledebilir miyim? Ekran kartım falan gayet yeterli (3060 Ti ve Ryzen 7 3700X var).

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar ben 11.sınıfım dijital oyun tasarımı düşünüyorum fakat aklıma şöyle bir soru takıldı üniversiteye laptop getiriyor muyuz? Eğer getiriyorsak benim bilgisayarım masaüstü dijital oyun tasarımı için laptop almam gerekir mi yoksa masaüstü bilgisayarla kolaylıkla her işimi halledebilir miyim? Ekran kartım falan gayet yeterli (3060 Ti ve Ryzen 7 3700X var).

Eğer her yere taşımak için ağırlığı hafif dizüstü bilgisayar al ama eğer hiçbir yere bilgisayarınızı taşımak istemiyosanız ve performans istiyorsanız masaüstü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birçok üniversite bu tarz dijitale ağırlık verilen bölümleri bilgisayar laboratuvarlarında işliyor. Yani genelde gerekmez. Üniversiteye göre değişir, gideceğiniz üniversiteye sormak daha mantıklı, lab dersi olacaksa gerek olmaz. Örneğin ben gerekli olacak diye almıştım, bir defa bile kullanmadım derste (farklı bölüm).

Okulların bünyesinde sizler için ayrılmış masaüstü bilgisayarlar ve bilgisayar laboratuvarı bulunsa da okulda kendi kişisel bilgisayarını da kullanman gerekecek. Bence dizüstü bilgisayara geçmek için piyasayı araştırmaya başla.

Kasayı çantaya bir akü ile birlikte koyarsan ve monitörü de koyacak bir yer bulursan sorunun hallolur yani dolar 12.80 iken bilgisayar almak akıl karı değil :(

Birçok üniversite bu tarz dijitale ağırlık verilen bölümleri bilgisayar laboratuvarlarında işliyor. Yani genelde gerekmez. Üniversiteye göre değişir, gideceğiniz üniversiteye sormak daha mantıklı, lab dersi olacaksa gerek olmaz. Örneğin ben gerekli olacak diye almıştım, bir defa bile kullanmadım derste (farklı bölüm).

Mesela proje ödevi verseler 2 ayda bitirin deseler masaüstü ile çok zorlanırım gibime geliyor
Ama üniversite hayatını hiç bilmiyorum ne kadar yoğun olacağımı falan o yüzden boş konuşmakta istemiyorum :/

Geri
Yukarı