Dijital oyun tasarımı okunur mu?

İş imkanını bilmiyorum ama benim hayat felsefem sevmediğim işte tok olacağıma sevdiğim işte aç olayım diyorum ama tabi parada bir yerde gerekli özellikle şuan ki ülke şartlarında. Sevdiğiniz işi yapmazsanız ömrünüzün sonuna kadar işe gitmek işkence gelir.

İş imkanını bilmiyorum ama benim hayat felsefem sevmediğim işte tok olacağıma sevdiğim işte aç olayım diyorum ama tabi parada bir yerde gerekli özellikle şuan ki ülke şartlarında. Sevdiğiniz işi yapmazsanız ömrünüzün sonuna kadar işe gitmek işkence gelir.
Bende aynı düşünüyorum şahsen :).

Merhaba arkadaşalar dijital oyun tasarımı okumak istiyorum. Bu konuyla ilgili bir bilginiz var mı?

“Şu okunur mu?” sorusunun cevabı bence aşırı öznel, ama bence yazılım/bilgisayar mühendisliği okuyup oyun alanında kendin çalışsan çok daha iyi olurdu. İdealin oyun geliştirmek ise bilgisayar değil yazılım mühendisliği net önerim olurdu. Donanım derslerini ben sevmeme rağmen teorik bilginin ötesine geçmiyor, dolayısıyla iş geliştiriciliğe gelince vakit kaybı olmuş oluyor. Belki 5 yıl sonra inanılmaz popüler ve tercih edilen bir bölüm olur fakat Amerika'da yaşamadığımız için bana işverenler açısından biraz şüphe uyandırıcı bir tercih olarak geldi. Ben geliştirici değil, sadece oyun geliştiricisi olacağım diyorsan işte o zaman seç derim ama henüz bu evrede kendini limitlemen hiç iyi olmaz çünkü yanılma payın var.

Yeni konular

Geri
Yukarı