Dijital piyano ya da org önerisi

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Bilgisayar Mühendisliği
Selamlar arkadaşlar. Piyano çalmaya başlamayı düşünüyorum. Max 2000-2500TL gibi bir bütçem var. Org mu önerirsiniz dijital piyano mu? Dijital piyano daha fazla aklıma yatıyor aslında ama dediğim gibi bütçem kısıtlı. Tuş hassasiyeti olsun ve en az beş oktav olsun istiyorum. Ayrıca evimde çok yer olmadığı için kendinden masası olanlardan olmazsa sevinirim.

Son olarak eklemeliyim ki orgların görüntüsü hiç hoşuma gitmiyor. Paneldeki bir sürü tuşdan dolayı. Eğer bütçeme uygun dijital piyano önerebilirseniz gerçekten daha hoş olur. Şimdiden herkese teşekkürler.

https://www.hepsiburada.com/casio-cdp-135bk-dijital-piyano-p-HBV00000OSYEX
https://www.hepsiburada.com/yamaha-np12-p-hbv00000202hq

Bu tarz piyanolar işimi görür mü acaba? Bütçemin bir miktar üzerindeler ama çok sorun değil.

Son düzenleme:
İkisi de tanıdık bilindik markalar özellikle yeni başlayanların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar. Bugüne kadar Yamaha'nın kötü bir şey ürettiğini görmedim.

Yeni başlayan arkadaşlara imkanı yoksa org önerebiliyoruz ama madem bütçeniz yetiyor hiç o işe girmeyin derim. Tabi iki ay sonra sıkılıp bırakacaksanız paranız boşa gider hevesinizi iradenizi bi tartın alırken.

Fakat başka bir konu yerim yok demişsiniz. Sürekli sabit bir yerde durmayacaksa Casio Yamaha'nın iki katı ağırlığında. 10kg önemsiz gibi durabilir ama hergün topla kaldır falan çalmak için tekrar kur uzun vadede motivasyonunuzu düşürebilir, zahmet gözüyle bakabilirsiniz.

Benim tavsiyem madem bir enstruman çalmaya niyetiniz var ona evinizde bir yer ayırın gerekirse bi koltuktan feragat edin yaşam alanınızın içine alın sürekli sabit bir yerde dursun. Yeri geliyor kemanı, gitarı bile elimizin altında dursun diye kutusuna kılıfına koymuyoruz zor geliyor çünkü çıkar çal topla kaldır.

İkisi de yeni başlangıç için işinizi görür. Şahsi görüşüm Casio 88 tuş olduğu için uzun vadede daha iyi bi seçenek.

İkisi de tanıdık bilindik markalar özellikle yeni başlayanların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar. Bugüne kadar Yamaha'nın kötü bir şey ürettiğini görmedim.

Yeni başlayan arkadaşlara imkanı yoksa org önerebiliyoruz ama madem bütçeniz yetiyor hiç o işe girmeyin derim. Tabi iki ay sonra sıkılıp bırakacaksanız paranız boşa gider hevesinizi iradenizi bir tartın alırken.

Fakat başka bir konu yerim yok demişsiniz. Sürekli sabit bir yerde durmayacaksa casio Yamaha'nın iki katı ağırlığında. 10KG önemsiz gibi durabilir ama her gün topla kaldır falan çalmak için tekrar kur uzun vadede motivasyonunuzu düşürebilir, zahmet gözüyle bakabilirsiniz.

Benim tavsiyem madem bir enstruman çalmaya niyetiniz var ona evinizde bir yer ayırın gerekirse bir koltuktan feragat edin yaşam alanınızın içine alın sürekli sabit bir yerde dursun. Yeri geliyor kemanı, gitarı bile elimizin altında dursun diye kutusuna kılıfına koymuyoruz zor geliyor çünkü çıkar çal topla kaldır.

İkisi de yeni başlangıç için işinizi görür. Şahsi görüşüm casio 88 tuş olduğu için uzun vadede daha iyi bir seçenek.

Teşekkürler hocam satın alırken önerilerinizi göz önünde bulunduracağım.

Geri
Yukarı