Dik durup durmadığımı nasıl anlayabilirim?

xCheesy99

Decipat
Makaleler
2
Yer
Sweet Home Alabama
Arkadaşlar, ben dik durmadığımı sanıp vücudumu çok dik yapıp kasıntı hale getiriyorum. Dik durup durmadığımı nasıl anlarım? Herhangi bir kemik sıkıntım yok 14 yaşındayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 yaşındayım, konuyla alakası yok ancak dik durmak çok önemli. Dik durduğum halde tedavi gördüm ve bu tedavi maddi/manevi beni ve ailemi çok yordu. O yüzden dik durmaya özen gösterin.

Hocam bende ara sıra dik duramıyorum. Dik durmaya çalışıyorum. Dik durmak neden önemlidir?

Sadece görüntü amaçlı mı? Sağlık açısından yararı zararı var mı ?
Sağlık açısından dik durmak lazım zaten kambur duranlar büyük eklem sıkıntıları çekiyor, ben bilgisayar başında oturmaktan omurilik kısmında eğilme oluştu, sırtım sürekli ağrıyor şimdi, dik durmak istiyorsanız spor salonuna yazılın, zamanla duruşunuz otomatikmen düz olacak.

Sağlık açısından dik durmak lazım zaten kambur duranlar büyük eklem sıkıntıları çekiyor, ben bilgisayar başında oturmaktan omurilik kısmında eğilme oluştu, sırtım sürekli ağrıyor şimdi, dik durmak istiyorsanız spor salonuna yazılın, zamanla duruşunuz otomatikmen düz olacak.

Hocam konuyu gördüğümden beri dik durmaya çalışıyorum. Belimde kaslar ağrı yaptı. Galiba alışmam gerekiyor. Bilgisayar başında oturduğum yemek masası sandalyesinde'de dik duramıyorum. Bu tarz koltuk işe yarar mı?

bb.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı