Dikiş alınmaz ise ne olur?

Ben 30 Kasım'da kalça kemigimi kırdım

Geçen sene 30 Kasım mı? Daha 30 Kasım'a gelmedik çünkü.

Randevu yirmiyedisinde verdiler yani, Cuma.

27 Cuma'ya denk gelmiyor?

Aynı gün ameliyat oldum şu an evdeyim vida ve telle dikmişler
Uzun süre geçti ayağımın üstüne de basamiyorum dikişler alınınca acı olmaz değil mi?
Geçmiş olsun, ayağının üstüne basınca ağrımasının mı devam edip etmeyeceğini yoksa dikişler alınınca ağrı oluşur mu onu mu soruyorsunuz?

Dikişler tel dediğiniz hangi tür bilmediğimizden kalça kısmından daha sıkı olacağından biraz canınız yanabilir ancak bunu doktor zaten bildiğinden ona göre davranır.

Ayağa kalkınca oluşan ağrıyı diyorsanız bu vidaların ağrısı olabilir bu da alışma sürecinize bağlı. Zamanla geçecektir olağan dışı bir şey yoksa. Doktorunuza bunu bildirin açıklayacaktır.

Konu hortlatılmış aslında ama özellikle ilk sayfadaki mesajlar bana pek de yeterli gelmedi.

Kol kesiğine kendiliğinden eriyen dikiş atmazlar. O dikişlerin bir şekilde alınması lazım. Siz aldırmasanız bile yüzeye nispeten yakın olduğu için vücut onu deri altında ama dışarıya olabilecek en yakın konuma getirmeye çalışır. Bir yerden sonra enfeksiyona dönüşür. Zaten o aşamaya gelmeden sürekli kaşındırıp, rahatsız edip durur.

Benim elimde ve bacağımda dikiş atılan yerler oldu. Tekinde ben aldırmaya gitmek istemedim. Ufaktım, korkuyordum. Babam aldı, daha doğrusu aldığını sandı. Üstteki paragrafta anlattığım olay oldu ve ben bıçakla girişip kalanları kendim çıkardım.
Diğerinde de doktor çok benzerini yaptı. Dikişlerin bazısı deri altında kalmıştı. O kısmı kesip çıkarmak gerekiyordu.

Dikişleri attıktan sonra bir şey söylememiş çünkü genel olarak doktorlar onu yapar. Sana ilaç verince antibiyotik değilse süre belirtmez. Sen hastalığın geçene kadar, hatta 1-2 gün daha kullanırsın. Dikiş de öyle. Yara kapanana kadar beklenir. Aslında deri altında kalması yüzünden yara tam kapanmadan aldırma taraftarıyım ben. Bir daha bir yerime dikiş atılırsa öyle yapmaya çalışacağım.

Hocam ben ayağımın altına 3 dikiş atıldı doktor 2 günde bir pansuman yapın dedi yapıyoruz 10 gün sonra dikişi alacağız dedi 10 gün içerisinde banyo yapma dedi ama ben dikişi dağa kolay çekilmesi için 9. gün banyo yapmayı düşünüyorum yapmalı mıyım?

Hocam ben ayağımın altına 3 dikiş atıldı doktor 2 günde bir pansuman yapın dedi yapıyoruz 10 gün sonra dikişi alacağız dedi 10 gün içerisinde banyo yapma dedi ama ben dikişi dağa kolay çekilmesi için 9. gün banyo yapmayı düşünüyorum yapmalı mıyım?
Merhaba doktor banyo yapmayın dediyse vardır bir bildiği bence. Dikişler içinde hiç endişelenmeyin zaten kolay bir şekilde çıkar. Ben de biraz korkuyordum ama acısız 2 dakika bile sürmedi. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı