Dikkat bozukluğu olan birisi LGS'ye nasıl çalışmalı?

Emir Usta

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar bu seneki LGS kurbanı benim ve dikkat bozukluğum var. Soruyun okuyup anlamadığım oluyor bir de matematikte tekrar ettiğim halde anlamadığım sorular çıkıyor. Bana burada ne önerirsiniz? Orta seviye bir öğrenciyim ve Anadolu lisesi istiyorum. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar bu seneki LGS kurbanı benim ve dikkat bozukluğum var. Soruyun okuyup anlamadığım oluyor bir de matematikte tekrar ettiğim halde anlamadığım sorular çıkıyor. Bana burada ne önerirsiniz? Orta seviye bir öğrenciyim ve Anadolu lisesi istiyorum. :(

Kazanmak istediğin okulun fotosunu odana as. Her gün kalkar kalkmaz onu göreceksin ve onu görerek uyuyacaksın. Kendine bir gelecek hayal et mutlu ve iş sahibi olduğun bir gelecek. Soruları çöz çözdükten sonra örneğin 50 soruda 5 yanlış veya yukarısı yapmazsa kendime... Yapacağım gibi şeyler. Bunlar çalışma isteği getirir.

Kazanmak istediğin okulun fotosunu odana as. Her gün kalkar kalkmaz onu göreceksin ve onu görerek uyuyacaksın. Kendine bir gelecek hayal et mutlu ve iş sahibi olduğun bir gelecek. Soruları çöz çözdükten sonra örneğin 50 soruda 5 yanlış veya yukarısı yapmazsa kendime... Yapacağım gibi şeyler. Bunlar çalışma isteği getirir.
Alt tarafı anadolu lisesi.

Paragraf çöz, dikkat dağınıklığına iyi gelebilir. Etrafından dikkatini bozacak şeyleri kaldır ve sessiz bir ortamda ders çalış. Her derste çözemediğin sorular olacaktır illa kimse mükemmel değil.

Yüzden ya da daha fazlasını geriden saymaya başla. İsterseniz de üçer üçer geriye say.

0 ses ve etrafta hiç dikkat çekici şey olmamasına dikkat edebilirsin. Telefon bilgisayar gibi elektronik aletleri derse başladığında ya oda dışında bir yere yada ailenden birine verebilirsin dikkat dağıtacak bir şey olmadığında tek yapman gereken odaklanmak alıştıkça ve düzenli devam ettikçe derdin kalmıyor.

("Yapamadığım sorulara bakmak için telefon lazım, çözümlerine bakacağım" gibi şeyler diyorsan hiç deme günlük çalışman bittiğinde yada bitmeye yakın al sadece bende öyle yapıyordum bir yerden sonra bir bakıyorum bir kaç saat geçmiş ben telefonla uğraşıyorum :D)

Yeni konular

Geri
Yukarı