Dikkat dağınıklığı ve unutkanlık nedeni nedir?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Bir iş yaparken, birden kafam dağılıyor ve odaklanamıyorum. Odaklanamamakla birlikte unutkanlığım da var. Neden olabilir? Neler önerirsiniz? Bazen yaptığım işi unuttuğum ve neden yaptığımı unuttuğum dahi oluyor.

Bir iş yaparken, birden kafam dağılıyor ve odaklanamıyorum. Odaklanamamakla birlikte unutkanlığım da var. Neden olabilir? Neler önerirsiniz? Bazen yaptığım işi unuttuğum ve neden yaptığımı unuttuğum dahi oluyor.

Bu sorun yüzünden 1 senedir oturma organımdan iğne yiyorum. 2. haftadan sonra toparlandığımı anlamaya başlamıştım. Doktora gidip iğne yazdır, öyle korkacak bir şey de değil. İlk kutuyu haftada her gün vuruyorsun, ikinci kutu haftada bir kere, üçüncü kutu 2 haftada bir kere ve dördüncü kutu ise ayda bir kere. Kutusunda zaten 5 kapsül var.

Bu sorun yüzünden 1 senedir oturma organımdan iğne yiyorum. 2. haftadan sonra toparlandığımı anlamaya başlamıştım. Doktora gidip iğne yazdır, öyle korkacak bir şey değil. İlk kutuyu haftada her gün vuruyorsun, ikinci kutu haftada bir kere, üçüncü kutu 2 haftada bir kere ve dördüncü kutu ise ayda bir kere. Kutusunda zaten 5 kapsül var.
Hocam o iğneyi biliyorum. Fakat iğne fobim var.

Bunun nedeni psikolojik de olabilir fizyolojik de olabilir. İlk önce fizyolojik bir sıkıntı var mı diye kontrol ettirmek lazım. Bir dahiliye doktorundan randevu alın. Kan değerlerinize baksın.

Öncelikle hematoloji alanına gidin.
Bende sürekli dikkat eksikliği ve odaklanma sorunu vardı, ileri düzey B12 ve D vitamini eksikliği çıktı.
Tedavi olduktan sonra çok büyük oranda düzeldi.

Öncelikle hematoloji doktoruna gidin, eğer vitaminsel/hormonsal değilse yaşınıza göre pedagog veya psikologa gitmeniz gerekebilir.

Geri
Yukarı