Dikkat edilmesi gereken temizlik kuralları nedir?

Makaleler
1
Yer
Tomağın Kahve
Daha fazla  
Tabi ki sanayi gibi başka işlere karşın daha pis bir ortamda çalışmak mecburiyetinde olan kişilere bir diyeceğim yok. Lakin ben tırnaklarının arasında kir olan insanlardan çok tiksiniyorum. Bunun için tırnakları düzenli kesmenin ve düzenli el yıkamanın aşırı dikkat edilmesi gereken bir temizlik kuralı olduğuna inanıyorum.
Sizlerin dikkat ettiği temizlik kuralları nelerdir?

Tabi ki sanayi gibi başka işlere karşın daha pis bir ortamda çalışmak mecburiyetinde olan kişilere bir diyeceğim yok. Lakin ben tırnaklarının arasında kir olan insanlardan çok tiksiniyorum. Bunun için tırnakları düzenli kesmenin ve düzenli el yıkamanın aşırı dikkat edilmesi gereken bir temizlik kuralı olduğuna inanıyorum.
Saç.

Tabii ki sanayi gibi başka işlere karşın daha pis bir ortamda çalışmak mecburiyetinde olan kişilere bir diyeceğim yok. Lakin ben tırnaklarının arasında kir olan insanlardan çok tiksiniyorum. Bunun için tırnakları düzenli kesmenin ve düzenli el yıkamanın aşırı dikkat edilmesi gereken bir temizlik kuralı olduğuna inanıyorum.

Katılıyorum tırnaklak düzenli kesilmeli. Tırnaklarıyla yemek yapan yerler var.

Duş almak yerine üzerine bol bol antiperspirant olmayan dandik deodorant sıkanlar berbat oluyor. Gider güzelce duşunu alırsın, koltukaltı için ter kokusu önleyici deodorant sürer en son da opsiyonel olarak boynuna veya kıyafetine klasik parfüm sıkarsın bu kadar.
Ayrıca ben su kullanımımı en aza indirmek için haftada iki kez duş alıyorum. Haftasonu ve hafta ortasında. Her duştan sonra roll-on sürer ve kıyafetimin üstüne deodorant sıkarım. Kaliteli markalardan almaya özen gösteriyorum. Ve genelde roll-on sürmenin 2 gün ardından koltuk altımı temizler ve yine sürerim. Sürekli duş almaya gerek yok ancak kişisel bakım ve imaj aksatılmamalı bence.

Geri
Yukarı