Dikkat eksikliği nasıl çözülebilir?

Ara sıra bende de oluyor gözüm başka bir şeye dönüyor ama fark etmiyorum o an ama böyle kalıcı olmuyor bende.

Ara sıra bende de oluyor gözüm başka bir şeye dönüyor ama fark etmiyorum o an ama böyle kalıcı olmuyor bende.

Hocam kalıcı aslında galiba ama işte bir ihtimal kendini veridiğinde yapıyosun şu an yanda kıtap duruyor güyam çözücektim şu an fark ettim bu konuyu gördüğümde kitap açık yapacağım test çözücektim bir baktım şu an sizlere yazıyorum PC açmışım burada yazıyorum.

Hocam bizzat bende de var. Tüm hiperaktivite belirtileri var büyük ihtimal hiperaktif siniz ben nasıl çözdüm derseniz çözülmez hiçbir türlü çözülmez bu ama en azından bu durum biraz düzelir benim de ağırdı yerimde duramazdım derslere odaklanamazdım halen öyle. Tedavi ve ilaç zaten başka seçenek yok maalesef. Birisi demiş concerta kullanma diye ben kullanıyorum. Biraz haklı pek bir işe yararlılığı yok derste ama sizi yerinizde tutar. Biraz derse odaklar beyne çok yük bindiriyor bayağı hızlanıyor çalışması yani iyi ama bitiyosun hocam uyuyasın geliyor herkeste olmaz ama. Dediğim gibi çözümü yok öyle ameliyat filan bir şansınız yok tedavi ve ilaç alacaksınız. Kendim açtığım bir konu var sizde de bu belirtiler varsa yaşınız küçükse evebeynlerinize söylerseniz iyi olur. Hiperaktif nedir?
Ben ilaç kullanmaya razıyım ama doktor hasta değilsin dedi dediğim gibi önüne gelen doktor olmuş bana alfabe yazdırarak problemim olmadığını söyledi ne yapmalıyım

Hangi ilacı kullanıyorsunuz concerta mı ritalin mi?
Concerta Ritalin ve en en fazla kullandığım medikinet en etkilisi medikinet idi ama ölü gibi oluyordum yemek yemiyor ve uyuyamıyordum siz düşünün.
Hocam bizzat bende de var. Tüm hiperaktivite belirtileri var büyük ihtimal hiperaktif siniz ben nasıl çözdüm derseniz çözülmez hiçbir türlü çözülmez bu ama en azından bu durum biraz düzelir benim de ağırdı yerimde duramazdım derslere odaklanamazdım halen öyle. Tedavi ve ilaç zaten başka seçenek yok maalesef. Birisi demiş concerta kullanma diye ben kullanıyorum. Biraz haklı pek bir işe yararlılığı yok derste ama sizi yerinizde tutar. Biraz derse odaklar beyne çok yük bindiriyor bayağı hızlanıyor çalışması yani iyi ama bitiyosun hocam uyuyasın geliyor herkeste olmaz ama. Dediğim gibi çözümü yok öyle ameliyat filan bir şansınız yok tedavi ve ilaç alacaksınız. Kendim açtığım bir konu var sizde de bu belirtiler varsa yaşınız küçükse evebeynlerinize söylerseniz iyi olur. Hiperaktif nedir?
Yani bu şekilde biz DEHB sahipleri eğitim ve iş hayatında aşırı zorluk mu çekeceğiz.

Concerta ritalin ve en en fazla kullandığım medikinet en etkilisi medikinet idi ama ölü gibi oluyordum yemek yemiyor ve uyuyamıyordum siz düşünün.

Yani bu şekilde biz dehb sahipleri eğitim ve iş hayatında aşırı zorluk mu çekeceğiz.

Medikinet pek adı bilinmiyor ve sevilmiyor daha cok tercih edilen ritalin > concerta > medikinet
Bu ilaçları doktor sana ne için yazdı benim gittiğim doktor bence doktor bile değildi konuşmama izin vermeden bir şeyin yok dedi yolladı

Ben ilaç kullanmaya razıyım ama doktor hasta değilsin dedi dediğim gibi önüne gelen doktor olmuş bana alfabe yazdırarak problemim olmadığını söyledi ne yapmalıyım.

Evet öyle hocam alfabe yazdırır ilk muanede hatta çok iyi hatırlıyorum ilk muanemde doktor masasını dağıtmıştım. Şu an son muanemde bana verdiği noktaları tekrarlıyordum mesela doktor düz çizgili ama noktalı kağıt verdi ben aynısı yaptım öyledir. Hocamilaç kullanmak iyi ama günlük o asıl tedavi görmelisiniz mesela rehabilitasyon yerleri var oralar orada yardımcı olurlar.

Medikinet pek adı bilinmiyor ve sevilmiyor daha cok tercih edilen ritalin > concerta > medikinet
Bu ilaçları doktor sana ne için yazdı benim gittiğim doktor bence doktor bile değildi konuşmama izin vermeden bir şeyin yok dedi yolladı
Yaşım küçüktü ve ben ilgilenmiyordum anneme sorarak öğrenirim ama muhtemelen dikkat eksikliği hiperaktivite işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı