Dikkat! Nano Adblocker & Nano Defender geliştiricisi el değiştirdi

Yeni sahipleri kim?

Ben hiç kullanmamıştım. Güvenilir bulmamıştım açıkçası. :D

Bilgilendirme için ayrıca teşekkür ediyorum. Ben de uzun süredir uBlock Origin geçiş yapmıştım. Nano Defender halen yanında tutuyordum. Bugün itibari ile kaldırdım.
Daha önceden öneri yaptığım tüm herkese uBlock Origin geçmesini öneririm.
Firefox nano adblocker ve Defender yayınlayan farklı ama o da bu olaydan sonra geliştirmeyi bırakıyor. O yüzden tamamen uBlock Origin geçmenizi öneriyor. Zaten Firefox uzantı sayfasında da belirtmiş.

Hocam ben Edge kullanıyorum fakat Chrome'un sitesinden ekledim bir farkı var mı?

@Yaman04 Chrome tarafına güncelleme sundular ve Ublock origin geliştiricisi kodları takip edip, topluluğu ile raporlayıp bildirdi. Sonra Google tamamen mağazadan kaldırdı. Şu anda veri sıkıntısını sadece Chrome üzerinde kullananlar çekti.

Edge tarafına güncelleme gelmedi ama onları da şikayet ettiler ve kaldırmanızı öneriyorum.

Firefox Nano adblocker ve Defender başka biri geliştiriyordu. O tarafta bir sorun yok ama o da bu olaydan sonra, uzantıyı geliştirmeyi bıraktı. Yani herkese artık Ublock origin öneriyorum.

Böyle bir şey yaşanması olasıydı zaten. uBO'ya göre kayda değer bir avantaja sahip olmaması sebebiyle hiçbir zaman yüklemeye gerek görmediğim bir eklentiydi.

Cevabınız için teşekkür ederim. Yazmayı unuttum ben "Install Chrome extensions in Opera" eklentisi sayesinde Chrome mağazasından etkinleştirmiştim. Sanırım her tarayıcı da aynı güvenlik problemi yok. Opera'da etkinlenmiş olabilir mi?

Geçmiş olsun Instagram bilgilerin gitti. Etkilenmemiş olma ihtimali %0.

Yarın bir gün inşallah uBlock Origin'de sıkıntıya girmez. Şu an sadece Google translate ve uBlock Origin uzantılarını kullanıyorum. Normalde başka uzantılarımda vardı ama bu olaydan sonra kaldırdım.

Ne kadar hesabım varsa hepsinin şifrelerini değiştirdim. Tarayıcıda sıfırladım üstüne antivirüsle tarama yaptım gerisi nasip artık.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun Instagram bilgilerin gitti. Etkilenmemiş olma ihtimali %0.
Instagram'da yer alan tüm beğenileri temizledim, bilgisayardan tüm tarayıcıları hatta mobil uygulamaları da kaldırıp, temizleyip yeniden kurdum. Instagram ve diğer tüm hesapların şifrelerini değiştirdim ve eksik olanlarında iki faktörlü doğrulamalarını açtım. Virüs, malware, adware dahil hepsini tarattım ve kontrol ettim. Sistemimde şu an hiçbir eklenti kurulu değil.

Instragram dışında başka kontrol etmem gereken yerler var mı?
Ekstra yapmam gereken bir işlem var mı?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Instagram'da yer alan tüm beğenileri temizledim, bilgisayardan tüm tarayıcıları hatta mobil uygulamaları da kaldırıp, temizleyip yeniden kurdum. Instagram ve diğer tüm hesapların şifrelerini değiştirdim ve eksik olanlarında iki faktörlü doğrulamalarını açtım. Virüs, malware, adware dahil hepsini tarattım ve kontrol ettim. Sistemimde şu an hiçbir eklenti kurulu değil.

Instragram dışında başka kontrol etmem gereken yerler var mı?
Ekstra yapmam gereken bir işlem var mı?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Yapmanız gereken her şeyi yapmışsınız zaten. Ekstra bir şeye gerek yok bence.Daha ne yapabilirsiniz ne kaldı ki?😂

Opera GX kullanıyorum, uyarı bugün geldi ve kendi otomatik kaldırılmış hiç bir hesabımda sorun yok gibi görünüyor. Instagram mobilden giriş yapmıştım. Önerdiğiniz bir şey var mı?

Geri
Yukarı