Dikkat sorununu nasıl gideririm?

Furkanrew

Picopat
Arkadaşlar ben geçen bir deneme oldum. Neredeyse tüm yanlışlarım dikkat hatasından çıktı.(8. sınıfım LGS)bir de böyle en kötüsünden, mesela doğru cevabı buluyorum sonra yanlış işaretliyorum. Doğru cevabı buluyorum soru kökünü düzgün okumadığımdan hata yapıyorum. Ya da bu tarz aptal hatalar falan. O sırada kafam pek yerinde değildi ondan dolayı da çıkmış olabilir bu hatalar. Sizin önerileriniz var mı bu dikkat hatalarını engelleyecek? Tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru cevabı buluyorum soru kökünü düzgün okumadığımdan hata yapıyorum.
Doğru cevabı bulduğunuzdan emin misiniz? Yoksa içerde çok ufak da olsa işlem hatası yaptığınız, yada karıştırıp da yaptığınız oluyor mu?
Ben emin olup da yanlış yaptığım soruları böyle yanlış yapıyordum.
Sizin önerileriniz var mı bu dikkat hatalarını engelleyecek?
Sınav anında sadece sınava bak sonunda akşaama kadar sevdiğin bir şey yap o gün. Yeter ki sınav anında sınava bak. Denemeye de LGS ciddiyetinde gir.

@Akif9748, arkadaş dikkatini toplayamıyor. Bence işin arkasında başka bir iş var.
Arkadaş neredeyse tüm dediği için dikkatten bu kadar çıkacağını düşünemiyorum.
Yanlış sayısına bağlı.
Morali bozuk olsa bize sormayacağını, kendisinin bileceğini, olayın faekında olacağını düşünüyorum.

Aşık mısınız acaba? Ya da başka bir kişisel probleminiz mi var?

Hayır tabii ki hahaha. O sıralar uyku düzenim çok bozuktu böyle çok az uyumayla okula gidip gelip çalışıp uyuduğum falan oluyordu. Sınavdan önceki gün de şansıma önceki günler uyuyamadığım uykuyu biraz telafi edip fazla uyumuştum. Bilirsiniz fazla uyku da odaklanmayı çok engelliyor ondan dolayı oldu. Bu pazar yine gireceğim inş bu sefer bu tarz hatalar yapmam. Normalde bu dikkat hatalarını yapmasam minimum 430 alacaktım hatta daha fazla ancak bundan dolayı 380 aldım denemede. Evet biliyorum çok kötü ama düzelteceğim.
Doğru cevabı bulduğunuzdan emin misiniz? Yoksa içerde çok ufak da olsa işlem hatası yaptığınız, yada karıştırıp da yaptığınız oluyor mu?
Ben emin olup da yanlış yaptığım soruları böyle yanlış yapıyordum.

Sınav anında sadece sınava bak sonunda akşaama kadar sevdiğin bir şey yap o gün. Yeter ki sınav anında sınava bak. Denemeye de LGS ciddiyetinde gir.
Bakın aklımda kalan dikkat hatalarından 1-2sini yazıcam.
1.Ben bir şeyleri sıcaklık-sıcaklık-sıcaklık-gıda buldum hangisi farklıydı diyo bende o kadar zekiymişim ki o sırada(!) orada gıda olan şeyin ismi yerine sıcaklık özelliği olanı işaretledim
2.Bir sorunun cevabı şöyleydi.Önce 8'i buluyodun sonra soru kökünde de diyodu ki:8'in çarpanları toplamı.Bende 8'i buldum ama soru kökünü doğru düzgün okumadığım için yanlış yaptım
3.399 ve 412 sayılarına eriştim bir soruda.Tek yapacağım şey 412-399 ama ben bunu yaparken yanlışlıkla 399 yerine 339 yazmışım ve bu yüzden boş bıraktım

felan felan.Neyse umarım artık bu kadar aptallıklar yaşanmaz :D
Kan testi ver, mastürbasyonu azalt.
1. öneri mantıklı
2. öneri insanlar değişiktir.Herkesi kendin sanmaman gerek :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı