Dil Bölümü Kararsızlığı

letmekillmyself

Hectopat
Daha fazla  
Abim ile lisede seçeceğim bölüm hakkında konuştuk ben dil bölümü istiyorum dedim oda ileride iş bulamazsın zevk için okumak istiyorsan oku gibi şeyler söyledi. İnternette ki testlerin ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum ama çoğunlukla advanced seviye çıktı lisede İngilizceyi halledip üniversitede Almancaya geçiş yapmak istiyorum. Sizce gerçekten okumaya değmez mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstediğin şeyi yap hayatının sonuna kadar pişman olmazsın. Zaten dil bölümlerinde ikinci bir dil öğretiyorlar (en azından burda [odtü] Öyle)

Bence de istediğin bölümü oku. Ben de fizik bölümü istiyorum. Çalışma imkanı az. Özel şirketlerde çalışma olasılığı, lise öğretmenliği olarak atanma olasılığı az. Zaten öğretmen olmak da istemiyorum. İş bulabileceğim konusunda sıkıntılıyım. Belki üniversitede kalmayı deneyeceğim ama yine de fizik okumak istiyorum çünkü en ilgi çekici o. Zaten öbür türlü zevk almadan işini yapacaksan bir anlamı olmayacak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı