Dil bölümü öğrencisiyim, ne okumalıyım?

joji

Hectopat
Yer
Castlevania
Daha fazla  
Selamlar. 11. sınıf öğrencisi oldum ve dil bölümünü tercih etmiştim. Dil derslerini çok seviyorum ve başka dilleri öğrenmeye de açığım. İlk başta İngilizce tercümanlık okumak aklımda vardı ama iş olanağı açısından sıkıntı yaşayabilir miyim diye endişe ediyorum. Sizler ne önerirsiniz? Teşekkürler şimdiden.

Hocam boş verin böyle insanları takılmayın fazla. Kendinizi yetenekli gördüğünüz alan veya alanlar var mı? Diliniz iyiyse pek çok kapı aralanıyor ayrıca. Çok iyi bir İngilizce seviyeniz olursa yapabileceğiniz iş sayısı çok fazla çeşitlilik kazanıyor. İngilizcenizi TOEFL seviyesine geliştirmenizi öneririm. Cambly kullanarak, yabancı forumlarda belgeler okuyarak insanlarla tartışarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Ekonomik durumunuz iyiyse başka ülkelere üniversite için gidebilirsiniz. İlk birkaç ay ailenizden destek alabilirseniz sonrasında sizde orada çalışmaya başlarsınız. Ekonomik açıdan zorlanmazsınız. Okuduğunuz üniversitede belli bir derece elde ederseniz. Orada iş kapıları da açılacaktır. @joji

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam boş verin böyle insanları takılmayın fazla. Kendinizi yetenekli gördüğünüz alan veya alanlar var mı? Diliniz iyiyse pek çok kapı aralanıyor ayrıca. Çok iyi bir İngilizce seviyeniz olursa yapabileceğiniz iş sayısı çok fazla çeşitlilik kazanıyor. İngilizcenizi TOEFL seviyesine geliştirmenizi öneririm. Cambly kullanarak, yabancı forumlarda belgeler okuyarak insanlarla tartışarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Ekonomik durumunuz iyiyse başka ülkelere üniversite için gidebilirsiniz. İlk birkaç ay ailenizden destek alabilirseniz sonrasında sizde orada çalışmaya başlarsınız. Ekonomik açıdan zorlanmazsınız. Okuduğunuz üniversitede belli bir derece elde ederseniz. Orada iş kapıları da açılacaktır. @joji
Haklısın kulak asmamak lazım böylelerine. Çok teşekkür ederim hocam tavsiyeleriniz için mutlaka değerlendireceğim.

Diliniz iyiyse tüm kapılar size açılmıyor, diye düşünüyorum. Eğer ki üniversitedeki bölümünüz veya lisansınız dille alakalı değilse bir şey olmuyor, maalesef. İngilizcem C1'in üzerinde ancak param yok. Yukarıdaki yazar sağ olsun, yardım etmeye çalışmış ancak o dediği sınava girmek için bile para gerekiyor. Veya başka bir sınava girip lisans almak için.
Lazım olan şeyler: para ve lisans.
Bölüm olarak da aklıma gelen ilk bölüm dilbilim...

Bende dil bölümü sectim, mutercim-tercumanlik. İngilizce yanina birkaç dil eklersen is aramazsin, is seni arar. Yurt dışında İngilizce'den baska dillere ceviri yapanlari ariyorlar, baska diller ogrenirsen senin yararina olur. Tavsiyem Iskandinav dilleri.

Geri
Yukarı