Dil Bölümüden Girilcek En iyi Meslek

• Konuyu başlatan rico
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 11B
Arkadaşlar boş muhabbete dönmesin olay. Ben anladım iş olanaklarını. Geçen Amerikan Kültüre gitmiştim, dediler ki üniversitede ing öğretmenliği oku, gel bizden ing bildiğine dair lisans al (1.5k) direk yurtdışında işe başlarsın. Ben de inanmadım tabii ama koskoca Amerikan Kültürü yanee.

Arkadaşlar boş muhabbete dönmesin olay. Ben anladım iş olanaklarını. Geçen Amerikan Kültüre gitmiştim, dediler ki üniversitede ing öğretmenliği oku, gel bizden ing bildiğine dair lisans al (1.5k) direk yurtdışında işe başlarsın. Ben de inanmadım tabii ama koskoca Amerikan Kültürü yanee.
Amaçları sizden parayı almak olduğu için her şeyi söylemekte özgürler.

Hocam bana sorarsanız Amerikan Kültür ve benzer diğer kuruluşlar çoğunlukla kendi karı üzerinden düşünüyor. Bir eğitim fakültesi son sınıf öğrencisi olarak söyleyebilirim ki öğretmenlik bölümlerinin çok fazla geleceği olduğunu düşünemiyorum ne yazık ki. Mütercim-Tercümanlık daha iyi bir seçenek olacaktır muhakkak.

Anladım. İngilizceme İspanyolca ve Almanca katıp gelecekte en az 4.500 tl kazanmak istiyorum. Tabii ki ekonomiz böyle devam etmezse :)

Anladım. İngilizceme İspanyolca ve Almanca katıp gelecekte en az 4.500 tl kazanmak istiyorum. Tabii ki ekonomiz böyle devam etmezse :)

Sonuç olarak bakarsak bildiğiniz her dil size daha fazla insanla iletişim kurma fırsatı tanıyacaktır ki bu bence maddiyat getirmese bile çok güzel bir olay. Bahsettiğiniz üç dili biliyor olmanız da size her zaman gelir kapısı olacaktır zaten. Hiç bir şeyin garantisi verilemez ancak günümüz şartlarında ana diliniz gibi konuştuğunuz sürece bu üç dili 4500 TL az bile kalır. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı