Dil Bölümünde Nasıl Ders Çalışılmalı

Utku Akyol

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Sivas/ Divriği
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sınıfta zar zor 12 kişi bularak dil bölümünü açtırmayı başardık. Ancak bu bölümde nasıl ders çalışmalıyım, yazın pratik yapmayı planlıyorum ne önerirsiniz?

Alt yazılı film ve dizi izle. Konu çalış ve sürekli tekrar yap. İmkanın var ise birisi ile pratik yap. Kelime ezberle. İmkanın var ise kursa git. Ücretsiz kurslar var onları araştırıp onlara katıl. Bölümün güzel bir bölüm çok çalışır isen geleceğin için çok iyi olur.

Film izlemek, kitap okumak veya kelime ezberlemeyi herkes önerir zaten, bunları da gerçekten yapmak gerekir dilini geliştirmek için. Ama günlük hayatta da ingilizce konuşabilirsin. Mesela evdesin ve kimse yok ( aksi takdirde kendi başına konuşursan deli sanabilirler :D ) çay demleyeceksin veya bilgisayarda oyun oynuyorsun, sanki stream açmış gibi veya oyun videoları çekiyormuş gibi anlatarak oynayabilirsin. Yani hikayesi olan oyunlarda değil ama multiplayer oyunlarda yapabilirsin.

Ben de çoğu gün öyle konuşuyorum. Gerçekten de yararını gördüm diyebilirim. Okulda konuşurken çok rahat oluyorsun ve yanlış yaparım korkun olmuyor. Önceleri kelimeleri bilsem ve gramerim süper olsa bile 30 kişi sana bakarken sınıfta heyecanlanıyordum ve iki kelime bir araya zor geliyordu. Ama pratik yaptıkça daha hızlı düşünmeye başlıyorsun ve kelimeler aklına gelmese bile el kol hareketleriyle anlatıyorsun derdini :D

Selam arkadaslar bende bu konuyu acan arkadas gibi dil bolumunu sectim seneye 11. Sinifta dil bolumunu okuyacagim.
Yazin ingilizceye calismak istiyorum ve ne yapacagimi hic bilmiyorum 9.-10. Sinif konu anlatimmi alsam temelimi saglamlastirmak icin onerilerinizi bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı