Dil üzerinde çıkan beyaz şeyler

actanonverba

Megapat
Doktora zaten gideceğim evet ancak doğal ve basit bir çözümü varsa bilen varsa belki bir şey önerir diye düşündüm ve buraya da sormak istedim. Veya bunu sorabileceğim farklı bir sağlık platformu var mı?

Mesele kısaca; birkaç yıldır dilimde bunlar çıkıyor, ilk başta buhara bağlamıştım ancak başka buharcı arkadaşlarımda çıkmıyor ve ben de bir süre buhara ara verdiğimde çıkmaya devam ediyordu. Garip bir beyaz madde, diş fırçasıyla bastırsam bir şekilde çıkmıyor ancak peçeteyle kıstırdığımda parmaklarım arasında cimcikler gibi çekip alabiliyorum parça parça ama bu da bazen dilimi yaralıyor yani etimi koparıyor. İhmal ettim ancak yetti artık çünkü bir şeyler yedikten sonra özellikle bir anda artıyor sanki ve dişlerime damağıma değdiğinde iğreniyorum. Tamamen temizlesem de sanki 2 gün sonra hiç temizlememiş gibi oluyor. Düzenli şekilde 10 yıldır dişlerimi fırçalarım ve 3.5 yıldır sigara kullanmıyorum (6 yıl kullanmanın ardından).

NOT: Buhar dediğim Vape (elektronik sigara)
WhatsApp Image 2020-02-03 at 14.06.41 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-02-03 at 14.06.41 (2).jpeg
WhatsApp Image 2020-02-03 at 14.06.41.jpeg

Doktora gidin, buralarda çözüm aramayın. Doktora gideceğim fakat ...diye oyalanmayın. Belli ki bağışıklık sisteminiz bayağı zayıflamış. Aft gibi bişey çıkmış.

İyi yaptınız da gidin derhal bağışıklık sistemiyle çok alakalı oluyor o tür şeyler ve sebebi farklı olabiliyor. başka bir hastalık var belki, onun bağışıklık sistemini kırması zayıflatması sonucu onlar oluyor belki, bilemezsiniz. En iyisini bir hekim söyler. Geçmiş olsun.

Ağız kuruluğu, koku dilinizde yanma-kaşınma hissediyor musunuz? Diliniz yeşilimsi bir renk alıyor mu?
Herhangi bir hissi etkisi yok. Sadece görüntü var. Bir de miktarı artınca damağıma temas ediyor veya dilimin diğer kısımlarına ve varlığını hissediyorum midem bulanıyor. Ben bir aile hekimine gideyim, olmadı zaten Polikliniğe yönlendirir heralde.

Buharcı ve sporcu olduğumdan günde en az 4 litre su tüketiyorum. Ağız kokusu,kuruluğu veya farklı renk gibi bir durum hiç olmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı