Dilekçe yazım ve imla kuralları

nebiyarar

Picopat
Katılım
7 Mayıs 2021
Mesajlar
103
Selam, bir dilekçe hazırladım metinde yazım ve imla yanlışlarım varsa düzeltebilir misiniz?

TDV Erzurum Erkek Yurdu'nda kalmaktayım.
Bilgi ve Belge Yönetimi 2. Sınıf öğrencisiyim.Derslerimin çoğusu uzaktan online şekildedir,yüzyüze olan derslerimin Hocaları ile görüşmüş devamsızlık sıkıntısı olmadan bu derslerime de uzaktan devam edebileceğimdir. Ayrıca yurttta bulunduğum süreçte sürekli olarak hastalanmış ve ortama uyum sağlayamamışımdır.Bu sebeplerden dolayı yurttan ayrılıp eğitim-öğretim hayatıma evden devam etmek istiyorum. Yurda kayıt olurken imzaladığımız Taahütname'nin Özel Şartlar kısmının 6.Maddesinde yazdığı gibi yurttan mazeretsiz olarak ayrılmak durumunda değilim. Bu sebeplerden dolayı yurttan ayrılma cezasından muaf tutulmamı istemekteyim.

Gereğini saygılarımla arz ederim.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Vincent Malloy

Decapat
Katılım
12 Nisan 2020
Mesajlar
2.501
Çözümler
18
1635338504640.png

Mod düzeltmiş olabilir. 😁
 

mjkeenan

Femtopat
Katılım
12 Ekim 2021
Mesajlar
19
"TDV Erzurum Erkek Yurdu'nda kalmaktayım.


Bilgi ve Belge Yönetimi 2. sınıf öğrencisiyim. Derslerimin çoğu uzaktan eğitim şeklindedir. Yüz yüze olan derslerimin hocaları ile görüşmemde devamsızlık sıkıntısı olmadan bu derslerime de uzaktan devam edebileceğimi öğrendim. Ayrıca yurtta bulunduğum süreçte sürekli olarak hastalandım ve ortama uyum sağlayamadım. Bu sebeplerden dolayı yurttan ayrılıp eğitim-öğretim hayatıma evden devam etmek istiyorum. Yurda kayıt olurken imzaladığımız taahhütnamenin “Özel Şartlar” kısmının 6. maddesinde yazdığı gibi yurttan mazeretsiz olarak ayrılmak durumunda değilim. Bu sebeplerden dolayı yurttan ayrılma cezasından muaf tutulmayı talep ediyorum.


Gereğini saygılarımla arz ederim" gibi olabilir.​
 

AJFA

Megapat
Süper Moderatör
Katılım
6 Mayıs 2013
Mesajlar
4.520
Makaleler
15
Çözümler
227
Yer
İzmir, Türkiye
Düzenlediğim hali:
TDV Erzurum Erkek Yurdu'nda kalmaktayım.
Bilgi ve Belge Yönetimi 2. sınıf öğrencisiyim. Derslerimin çoğu uzaktan eğitim (online) şeklindedir. Yüz yüze olan derslerimin hocaları ile görüşmüş bulunmaktayım ve devamsızlık sıkıntısı olmadan bu derslerime de uzaktan devam edebileceğim. Ayrıca yurtta bulunduğum süreçte sürekli olarak hastalanmış ve ortama uyum sağlayamamışımdır. Bu sebeplerden dolayı yurttan ayrılıp eğitim-öğretim hayatıma evden devam etmek istiyorum. Yurda kayıt olurken imzaladığımız taahütnamenin özel şartlar kısmının 6. maddesinde yazdığı gibi yurttan mazeretsiz olarak ayrılmak durumunda değilim. Bu sebeplerden dolayı yurttan ayrılma cezasından muaf tutulmamı talep ediyorum.

Gereğini saygılarımla arz ederim.
  1. yüzyüze -> yüz yüze
  2. Derslerimin çoğusu -> Derslerimin çoğu
  3. uzaktan online -> uzaktan eğitim (online)
    Not: Parantez içinde online diye ayrıca belirtmeye gerek yok, isteğe bağlı.
  4. ...hocaları ile görüşmüş bulunmaktayım ve devamsızlık sıkıntısı olmadan bu derslerime de uzaktan devam edebileceğim.
  5. ...muaf tutulmamı talep ediyorum.
 

SanetErsoy

Picopat
Katılım
23 Şubat 2021
Mesajlar
763
Yer
Avrupa Hun İmparatorluğu
TDV Erzurum Erkek Yurdunda kalmaktayım. Bilgi ve Belge Yönetimi 2. sınıf öğrencisiyim. Derslerimin çoğu uzaktan, online şeklinde. Yüz yüze olan derslerimin hocaları ile görüştüm. Devamsızlık sıkıntısı olmadan bu derslerime de uzaktan devam edebileceğim. Ayrıca yurtta bulunduğum süre içerisinde sürekli olarak hastalandım ve ortama uyum sağlayamadım. Bu sebeplerden dolayı yurttan ayrılıp eğitim-öğretim hayatıma evden (uzaktan) devam etmek istiyorum. Yurda kayıt olurken imzaladığımız taahütnamenin Özel Şartlar kısmının 6. maddesinde yazdığı gibi yurttan mazeretsiz olarak ayrılmak durumunda değilim. Bu sebeplerden dolayı yurttan ayrılma cezasından muaf tutulmamı istemekteyim.

Gereğini saygılarımla arz ederim.
Ben bu şekilde düzenledim.
 

Yeni konular

Yukarı