Din Kategorisi olmalı mı?

Acilmali mi?

• Oy verenlerin toplamı
    127
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

JMSae

Decapat
Din konusu genellikle felsefe ya da bilim uzerinden konusuluyor. Ve bu da bilim ve felsefe bolumunun kendi amaclari dogrultusunda kullanilmadigini icin yanlis konu uzerine, yanlis yerde tartisilip, yanlis bilgiler edinilebiliyor. Ve yanlis ogrenilmis bilginin dogrusunu anlatmaya calisirsan felsefeden islama, veya baska yerlere atlaniliyor. Bu da karisikliliga sebep oluyor.

Ahlaksiz olan sadece din icin degil, diger konularda da birisinin gorusune saygi gostermeyerek bir kavga cikartabiliyor.
Her ne kadar teknoloji forumu olsa da teknolojiyle alakali olmayan bir cok kategorisi var ve bu, bir forumdan sadece teknolojiyle alakali degil de bir cok konu hakkinda bilgi sahibi olabilmemizi sagliyor. Bu da guzel bir sey.

Forumun ilk amaci teknoloji uzerine birbirimize yardim edip bilgi sahibi olabilmek. Herhangi birisinin buraya gelisindeki ilk amaci dinler hakkinda bilgi sahibi olmak olamaz zaten.

Din konusu inanc meseleleri uzerine konusulacagi icin herkesin gorebilecegi bir konu olmasi yanlis olabilir. Foruma kayit olunurken girilen dogum tarihi ile ogrenilen yas bilgisiyle bir kisitlama getirilebilir. (14-15 gibi)

Son bir sey;
lutfen "Hayir" gibi bir cevap vererek konuyu kilitlemeyin. Boyle bir kategorinin olmasini istememin ne kadar dogru ya da ne kadar yanlis oldugunun sebeplerini diger arkadaslar da soylesinler.

Burayi okuduktan sonra yorumunuzu soyleyin. Cevabini verdigim seyleri yaziyorsunuz asagiya.

Son düzenleme:
Foruma kayit olunurken girilen dogum tarihi ile ogrenilen yas bilgisiyle beraber bir kisitlama getirilebilir.
Foruma kayıt olurken birçok kişi gerçek doğum tarihini yazmıyor bile. Dolayısıyla bu öneri de bir işe yaramıyor.

Din kategorisi bence de olmalı fakat şu an olmamalı diyorum zira genel olarak saygı çerçevesinde tartışma kültürü pek yok. Yani ben pek rastlamadım. Din konularına baksanız artık birkaç sayfa sonra kilitlendiğini bile görebilirsiniz.

Foruma kayıt olurken birçok kişi gerçek dorum tarhini yazmıyor bile. Dolayısıyla bu öneri de bir işe yaramıyor.

Din kategorisi bence de olmalı fakat şu an olmamalı diyorum zira genel olarak saygı çerçevesinde tartışma kültürü pek yok. Yani ben pek rastlamadım. Din konularına baksanız artık birkaç sayfa sonra kilitlendiğini bile görebilirsiniz.
Orasi kendi meshuliyetinde.
Her zaman saygisiz insanlar gelecek zaten, su anda da bircok konuda 2. sayfada konu kilitlenebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence teknoloji forumuna uygun olmaz, açılmamalı.

Din kategorisi gereksiz olur. Felsefe kategorisi var, eğer sorun felsefe hakkında değil din hakkındaysa git Diyanete sor. Forumda "bitcoin almak haram mı?" diye konu görmek istemiyorum. Senin veya bir başkasının inancında yasak olan bir kuralı ben niye teknoloji forumunda görmek zorundayım?

Foruma kayıt olurken birçok kişi gerçek dorum tarhini yazmıyor bile. Dolayısıyla bu öneri de bir işe yaramıyor.

Katılıyorum hocam.
Din konusu açılsa neler olabileceğini tahmin edebiliyorum.

Bence teknoloji forumuna uygun olmaz, açılmamalı.
"Her ne kadar teknoloji forumu olsa da teknolojiyle alakali olmayan bircok kategorisi var ve bu, bir forumdan sadece teknolojiyle alakali degil de bircok konu hakkinda bilgi sahibi olabilmemizi sagliyor. Bu da guzel bir sey.

Forumun ilk amaci teknoloji uzerine birbirimize yardim edip bilgi sahibi olabilmek. Herhangi birisinin buraya gelisindeki ilk amaci dinler hakkinda bilgi sahibi olmak olamaz zaten."

Mesajimi okuduktan sonra yorum yaparsaniz sevinirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı