Din uçak düşene kadardır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

shocktroop

Hectopat
Makaleler
26
Yer
Trabzon
Aslında ilgimi çeken bir düşünce. Sonuçta gerçekten yani... Örneğin "sınavım başarılı geçsin" diyoruz, ardından bir bakıyoruz sınav rezalet geçmiş. Sizin bu düşünce üzerinde yorumunuz nedir?

Screenshot 2021-06-12 190137.png

Sınav başarılı geçsin diye bir dua yok ve sen inşallah başarılı olurum deyip direkt sınava girersen yok öyle bir şey. Sen de elinden geldiğince çalışacaksın, sonra da duanı edeceksin. Eğer ateist olmayı seviyorsanız umurumda bile olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında ilgimi çeken bir düşünce. Sonuçta gerçekten yani... Örneğin "sınavım başarılı geçsin" diyoruz, ardından bir bakıyoruz sınav rezalet geçmiş. Sizin bu düşünce üzerinde yorumunuz nedir?

Eki Görüntüle 1065806

Bak dualar bana kalırsa hiçbir işe yaramıyor ama inançlıyım çalışman lazım o zaman dua ile olsaydı arabistan dünyaya hükmederdi başımızdaki uzun adam dünyaya hükmederdi.
Japonya dünyanın en iyi ekonomilerine sahip bir ülke ama inançsızlar.
Kısaca çalışıp emek vermez isen gökten inecek diye bir şey yok.
Camide hoca demişti hutbe verirken teravih namazında siz anca dua ediyorsunuz hiç çalışmıyorsunuz sonra neden başarısız oluyoruz diye ağlıyorsunuz demişti o gün çok etkilenmiştim bu sözden kısaca tekrar bahsedeyim çalışıp emek vermez isen gökten inecek diye bir şey yok.
(biraz gaza geldim)

Eki Görüntüle 1065806
Benim ettiğim her dua kabul oluyor. Kabul olmayan bir tane duam bile yok. O ne olacak?

Ölüyü çok yıkarsan diye başlayan bir söz var, bilirsiniz. Mühim olan ölüyü çok yıkamak değildir. Siz sınava yeterince hazırlanmadıysanız sonucu dua ile değiştiremezsiniz, en fazla kendinizi avutursunuz.

Ölüyü çok yıkarsan diye başlayan bir söz var, bilirsiniz. Mühim olan ölüyü çok yıkamak değildir. Siz sınava yeterince hazırlanmadıysanız sonucu dua ile değiştiremezsiniz, en fazla kendinizi avutursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı