Din uçak düşene kadardır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam bakın. Zengin olduğunda karı kızla, namazsız yaşamak var bir de fakir okduğunda dinine bağlı yaşamak var. Bu seçeneklerden fakir olmak daha hayırlıdır. Seni zinadan korur. Bu arada zengin olmak zina demektir demiyorum. Atıyorum zengin olduğunda böyle biri olacaksan olma. Ama senin tek düşündüğün para. Bu dünya eksenli düşünüyorsun. Paranız batsın gerçekten.
Ahiretin kanıtı mı var? @oduncu_yılmaz varsa söyleyin lütfen?

Son düzenleme:
Hocam bakın. Zengin olduğunda karı kızla, namazsız yaşamak var bir de fakir okduğunda dinine bağlı yaşamak var. Bu seçeneklerden fakir olmak daha hayırlıdır. Seni zinadan korur. Bu arada zengin olmak zina demektir demiyorum. Atıyorum zengin olduğunda böyle biri olacaksan olma. Ama senin tek düşündüğün para. Bu dünya eksenli düşünüyorsun. Paranız batsın gerçekten.
Fakir olmak neden daha hayırlı olsun? Dünya üzerinde cenneti yaşamak varken neden fakir olup öbür dünyada cenneti yaşarız riski alalım ki?

Peki hocam. Bu dünyada krallar gibi bir hayat yaşamanız dileği ile...
O zaman bu mantıkla şu çıkıyor: Sen hiç çabalama sınavlara girme çöpçü ol. Sonra git namaz kıl ve cennet için bilet kazan. Cidden öyle mi? Yani eğer gerçekten bu böyle ise... Vay be.

Bir birey çok çabalıyor YKS için dua ediyor, hatta bırakın onu bir işsiz iş başvurusuna gidiyor "Allah'ım / tanrım ne olur işi kazanabileyim" diye. Ama kazanamıyor oysaki adam o kriterlere çok uygun.

Ya görünürde uygunsa ya aslında birden fazla ihtimal ve olasılık var belki de o adamın işsiz olmasının nedeni geçmişte çabalamaması veya yanlışlarının olmasıda olabilir dediğim gibi çok fazla ihtimal ve olasılık var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı