Dinamik fan sesinden (CPU / GPU) rahatsız oluyor musunuz?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Dinamik fan sesi sizi rahatsız ediyor mu? Bilgisayarı kullanırken fan sesinin zaman zaman değişmesi dikkatimi çekiyor. Açıkçası sinir bozucu fakat sabitlemek de istemiyorum, çünkü önemli bir özellik. CPU neyse fakat GPU daha güçlü ses çıkarıyor. Özellikle GPU %100 kullanıldığında fan sesinden oyunun sesi zor duyuluyor. Kendimi farklı bir ortamda hissediyorum. Bu da rahatsız edici olabiliyor. Peki ya sizde böyle bir durum mevcut mu?

Dinamik fan sesi sizi rahatsız ediyor mu? Bilgisayarı kullanırken fan sesinin zaman zaman değişmesi dikkatimi çekiyor. Açıkçası sinir bozucu fakat sabitlemek de istemiyorum, çünkü önemli bir özellik. CPU neyse fakat GPU daha güçlü ses çıkarıyor. Özellikle GPU %100 kullanıldığında fan sesinden oyunun sesi zor duyuluyor. Kendimi farklı bir ortamda hissediyorum. Bu da rahatsız edici olabiliyor. Peki ya sizde böyle bir durum mevcut mu?
Evet. Geçen temizlemiştim daha sessiz olur diye, iyice bozuldu. Değiştirmek zorunda kaldım sonra.

Hocam sisteme göre değişir ben Lenovo Ideapad 5 ile oynuyorum oyun içi işlemci 65 dereceyi apu 60 dereceyi geçmiyor ve o kadar fan sesi duyamıyorum.

Rahatsız olduğum bir fan sesi yok, ekran kartımda Zero RPM var neyse ki.

Ekran kartı rahatsız ediyorsa sıcaklıkları da göz önüne alarak fan eğrisi yapabilirsin.

Ekran kartım üst model ASUS Strix. Ama GTX 960. :D Minecraft gibi oyunlarda fan bile çalıştırmıyor kerata. :D Fanları çalışmıyor şu an ve 40 derece. Kasanın hava sirkülasyonu yok, sadece kapağı açık. Valorant gibi oyunlarda da %10-%25 arası gidiyor. Asıl sesi çıkaran benim 3 fanlı kule tipi soğutucu. O da yük altında coşuyor iniyor falan. Ancak oyun sesinden duymuyorum bile.

Geri
Yukarı