Dinlendirici gözlük ne işe yarar?

Frenceskoli

Hectopat
Koltuktan TV'ye bakarken yazılar az bulanık görünüyor. Dinlendirici gözlük ne işe yarar? Ve fazla takmak zararlı mı? Ekrana çok bakan biriyim ama son 1-2 haftada azalttım.

Göz odağını arttırıyor sanırsam.

Hayır sadece sordum.
O zaman şöyle anlatayım:

Doktor tarafından teşhisi konmuş bir göz rahatsızlığınız olmadığı sürece TV izlemek gözlerinizi bozmaz. Eğer uzun seyir durumlarınızda gözünüz için bazı sorunlar gözlemliyorsanız doktora gidip aslını öğrenin. En doğru yol bu olacaktır.

Diğer husustaysa gözlerinde minimal rahatsızlığı olan hastalar için sunulan ve düşük numara aralıkları barındıran gözlüklere, dinlendirici gözlükler denir. Kullanımı gözü bozmaz, ilerletmez.

Son düzenleme:
O zaman şöyle anlatayım:

Doktor tarafından teşhisi konmuş bir göz rahatsızlığınız olmadığı sürece TV izlemek gözlerinizi bozmaz. Eğer uzun seyir durumlarınızda gözünüz için bazı sorunlar gözlemliyorsanız doktora gidip aslını öğrenin. En doğru yol bu olacaktır.

Diğer husustaysa gözlerinde minimal rahatsızlığı olan hastalar için sunulan ve düşük numara aralıkları barındıran gözlüklere, dinlendirici gözlükler denir. Kullanımı gözü bozmaz, iletletmez.
Teşekkürler hocam.

Ben bir etkisi olmadığını hatta uzun vadeli zararlı olduğunu düşünüyorum ama en iyisi doktora görün

Geri
Yukarı