Dinler nasıl öğrenilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ona kalırsa yahudilik ve hristiyanlığa göre sen de yanacaksın nereden biliyorsun hangi din doğru? Seni garantiye kim alıyor? Allah aynı Allah diğer dinleri saymıyorum!

Sen nereden biliyorsun? 1 saattir burada bize sanki evrenin oluşunu veya yaratılışını görmüş gibi şeyler yazıyorsun.

Ona kalırsa Yahudilik ve Hristiyanlığa göre sen de yanacaksın nereden biliyorsun hangi din doğru? Seni garantiye kim alıyor? Allah aynı Allah diğer dinleri saymıyorum!
Ona göre doğrusu o çünkü ? Hristiyana sorsan diğerleri yanacak der. Din konusu ölene kadar anlaşılmayacak. İşte bu olayı güzel yapan da bu :). Ve emin ol Ateist olmak kadar düşüncesiz birşey yok.(yanlış anlaşılmasın saygı duyarım) Bigbang diyip geçersiniz bilmiyorsunuz ki Bigbang'i yapan yıldızları kim yarattı ? Basit düşünceler.

Ona göre doğrusu o çünkü? Hristiyana sorsan diğerleri yanacak der. Din konusu ölene kadar anlaşılmayacak. İşte bu olayı güzel yapan da bu :).

Benim anlatmaya çalıştığım arkadaş bir tanrının olmadığına emin ve buna inanıyorsa ceza alanda olmayacak. Yani ben neye inansam bir ceza almayacağım. Ama benim dediğim doğru çıkarsa yani İslam o arkadaş ceza alacak. Ben burada tüm dinleri katsam binlerce din çıkar piyasaya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı