Dinoraptzor virüsü nasıl engellenir?

ilker.tsn

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GeForce RTX 3060ti ekran kartı
Intel Core i5 12400F 4.40 Ghz işlemci
GeIL 512GB Zenith NVMe M.2 SSD depolama
GeIL 16GB(2x8) Evo Spear 3200mhz DDR4 ram
MSI Pro 610M-B anakart
Meslek
SEO
Selamlar, torrent oyun indirirken haftalar önce bilgisayara Dinoraptzor isimli bir reklam virüsü bulaştı ve bilgisayarı ne zaman açsam karşıma tarayıcıda reklam açılıyor. Oyunu oynadım, bitirdim ve sildim hatta Dinoraptzor virüsünü regeditten de sildim fakat hâlâ sürekli kendini yeniden yüklüyor. Komut olarak bilgisayar açılınca explorer.exe dinoraptzor.org yazdırıyor ve bu sayede tarayıcıda reklamı açıyor. Bilgisayarda önemli bir veri olmadığı için format vs. atmakla uğraşmama gerek yok. Benim sormak istediğim, bu "explorer.exe" komutunu değiştirmenin bir yolu var mı? Bu komudu explorer2.exe falan yapsam sorunun düzeleceğini düşünüyorum.
Not: Başlangıç uygulamalarını kontrol ettim, herhangi bir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, torrent oyun indirirken haftalar önce bilgisayara Dinoraptzor isimli bir reklam virüsü bulaştı ve bilgisayarı ne zaman açsam karşıma tarayıcıda reklam açılıyor. Oyunu oynadım, bitirdim ve sildim hatta Dinoraptzor virüsünü regeditten de sildim fakat hâlâ sürekli kendini yeniden yüklüyor. Komut olarak bilgisayar açılınca explorer.exe dinoraptzor.org yazdırıyor ve bu sayede tarayıcıda reklamı açıyor. Bilgisayarda önemli bir veri olmadığı için format vs. atmakla uğraşmama gerek yok. Benim sormak istediğim, bu "explorer.exe" komutunu değiştirmenin bir yolu var mı? Bu komudu explorer2.exe falan yapsam sorunun düzeleceğini düşünüyorum.
Adwcleaner kulanabilirsiniz sadece reklam virüsleri için fakat ben Kaspersky gibi bir antivirüsle genel tarama yapmanızı öneririm

Reklam virüsü silme uygulamasıdır. Kullanabilirsiniz.

Selam, Torrent oyun indirirken haftalar önce bilgisayara dinoraptzor isimli bir reklam virüsü bulaştı ve bilgisayarı ne zaman açsam karşıma tarayıcıda reklam açılıyor. Oyunu oynadım, bitirdim ve sildim hatta dinoraptzor virüsünü Regedit'ten de sildim fakat hâlâ sürekli kendini yeniden yüklüyor. Komut olarak bilgisayar açılınca explorer.exe dinoraptzor.org yazdırıyor ve bu sayede tarayıcıda reklamı açıyor. Bilgisayarda önemli bir veri olmadığı için format vs. atmakla uğraşmama gerek yok. Benim sormak istediğim, bu "explorer.exe" komutunu değiştirmenin bir yolu var mı? Bu komudu explorer2.exe falan yapsam sorunun düzeleceğini düşünüyorum.

Malwarebytes indirerek kolayca virüsü silebilirsiniz sağlam öneririm.

Ahh bu virüs :) ne illet bir şeydi bende de vardı ve çok sinir bozucu bir virüsdür kendisi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyla hallettim. Diğer videolarda yaptığınızda düzeliyor ancak birkaç yeniden başlatmada geri geliyordu bu ise kesin çözümdür.

Ahh bu virüs :) ne illet bir şeydi bende de vardı ve çok sinir bozucu bir virüsdür kendisi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyla hallettim. Diğer videolarda yaptığınızda düzeliyor ancak birkaç yeniden başlatmada geri geliyordu bu ise kesin çözümdür.
Denedim hocam düzelir umarım

O reklam virüsleri silme programları işe yaramıyor neredeyse hepsiyle denedim kendisi tekrardan Regedit ve görev zamanlayıcısına planlama yapıp çalıştırıyor Format'a doğru gidiyorum ben :d

Bilgisayar açıldığında CMD açılıyor ve sonra da Chrome tarayıcısı açılıyorsa Zamanlanmış bir görevin çalışıyor olma ihtimali çok yüksek.

Windows ve R tuşlarına birlikte bas.
Daha sonra karşına gelecek olan çalıştır penceresine şunu yaz taskschd.msc ve enter tuşuna bas.
Görev zamanlayıcı penceresi karşına gelecek.
Görev zamanlayıcı kitaplığını tıkla.
Burada sırayla görevleri çift tıkla ve açılan pencerede Eylemler bölümüne bak. Burada program başlat bölümünde "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application>chrome Page Redirection" gibi bir ifade gördüğün görev olacak onu sağ tuşla tıkla ve sil.
Böylelikle dinoraptzor.org için görevi silmiş oldun.
Bilgisayarı yeniden başlat. Tekrardan karşına dinoraptzor.org sitesi gelmeyecektir.
Son dönemde özellikle Rus kökenli bazı siteler, dinoraptzor.org gibi, bu şekilde görev oluşturarak bilgisarın açılışında otomatik çalışıyor ve virüs gibi davranıyor. Aslında bu siteler virüs değil basit ve reklam amaçlı birer yönlendirme sitesi.

Bilgisayar açıldığında cmd açılıyor sonra da Chrome tarayıcısı açılıyorsa Zamanlanmış bir görevin çalışıyor olma ihtimali çok yüksek.

1. Windows ve R tuşlarına birlikte bas.
  2. Daha sonra karşına gelecek olan çalıştır penceresine şunu yaz taskschd.msc ve enter tuşuna bas.
  3. Görev zamanlayıcı penceresi karşına gelecek.
  4. Görev zamanlayıcı kitaplığını tıkla.
  5. Burada sırayla görevleri çift tıkla ve açılan pencerede Eylemler bölümüne bak. Burada program başlat bölümünde "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application>chrome Page Redirection" gibi bir ifade gördüğün görev olacak onu sağ tuşla tıkla ve sil.
  6. Böylelikle dinoraptzor.org için görevi silmiş oldun.
  7. Bilgisayarı yeniden başlat. Tekrardan karşına dinoraptzor.org sitesi gelmeyecektir.
Son dönemde özellikle Rus kökenli bazı siteler, dinoraptzor.org gibi, bu şekilde görev oluşturarak bilgisarın açılışında otomatik çalışıyor ve virüs gibi davranıyor. Aslında bu siteler virüs değil basit ve reklam amaçlı birer yönlendirme sitesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açıldığında CMD açılıyor ve sonra da Chrome tarayıcısı açılıyorsa Zamanlanmış bir görevin çalışıyor olma ihtimali çok yüksek.

Windows ve R tuşlarına birlikte bas.
Daha sonra karşına gelecek olan çalıştır penceresine şunu yaz taskschd.msc ve enter tuşuna bas.
Görev zamanlayıcı penceresi karşına gelecek.
Görev zamanlayıcı kitaplığını tıkla.
Burada sırayla görevleri çift tıkla ve açılan pencerede Eylemler bölümüne bak. Burada program başlat bölümünde "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application>chrome Page Redirection" gibi bir ifade gördüğün görev olacak onu sağ tuşla tıkla ve sil.
Böylelikle dinoraptzor.org için görevi silmiş oldun.
Bilgisayarı yeniden başlat. Tekrardan karşına dinoraptzor.org sitesi gelmeyecektir.

Bilgisayar açıldığında cmd açılıyor sonra da Chrome tarayıcısı açılıyorsa Zamanlanmış bir görevin çalışıyor olma ihtimali çok yüksek.

1. Windows ve R tuşlarına birlikte bas.
  2. Daha sonra karşına gelecek olan çalıştır penceresine şunu yaz taskschd.msc ve enter tuşuna bas.
  3. Görev zamanlayıcı penceresi karşına gelecek.
  4. Görev zamanlayıcı kitaplığını tıkla.
  5. Burada sırayla görevleri çift tıkla ve açılan pencerede Eylemler bölümüne bak. Burada program başlat bölümünde "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application>chrome Page Redirection" gibi bir ifade gördüğün görev olacak onu sağ tuşla tıkla ve sil.
  6. Böylelikle dinoraptzor.org için görevi silmiş oldun.
  7. Bilgisayarı yeniden başlat. Tekrardan karşına dinoraptzor.org sitesi gelmeyecektir.
Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı