Dip ses almadan kayıt yapılabilecek uygulama önerisi

Elekrono

Hectopat
Yer
System32
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yapmak istediğim şey var olan dip sesi Audacity'nin gürültü azaltıcısı gibi şeyler kullanarak azaltmak değil. Arkadan gelen klasik fan sesi ve uğultuyu dahil etmeden sesimi kaydetmenin bir yolunu arıyorum. Mikrofon seviyelerini ayarlamayı denedim ama o da olmuyor. Sesini kaydettiğim şeyin yüksekliği ile dip ses neredeyse aynı ses yüksekliğinde olduğu için gürültü azaltma vs. de uygulayamıyorum. Bu duruma nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Biraz detay verebilir misiniz ? Ne kaydediyorsunuz ? Hangi mikrofonu kullanıyorsunuz vs. gibi.

Düzgün şartlarda kullanıldığında Audacity Podcast vs. kaydetmek için gayet yeterli bir program daha doğrusu ses kalitesi açısından Adobe Audition'dan altta kalır bir yanı yok.

Sizin sorununuz yazılımdan ziyade kullandığınız donanımla alakalı gibi duruyor. Takdir edersiniz ki 10$'lık mikrofonla 100$'lık mikrofon aynı sonucu vermiyor.

Biraz detay verebilir misiniz ? Ne kaydediyorsunuz ? Hangi mikrofonu kullanıyorsunuz vs. gibi.

Düzgün şartlarda kullanıldığında Audacity Podcast vs. kaydetmek için gayet yeterli bir program daha doğrusu ses kalitesi açısından Adobe Audition'dan altta kalır bir yanı yok.

Sizin sorununuz yazılımdan ziyade kullandığınız donanımla alakalı gibi duruyor. Takdir edersiniz ki 10$'lık mikrofonla 100$'lık mikrofon aynı sonucu vermiyor.
Çok pahalı bir mikrofon kullanmıyorum maalesef. Farenin sesini kaydedeceğim, fare mikrofondan yaklaşık 15 santimetre uzaklıkta.
Trust 23790 mikrofon kullanıyorum.

Kullandığın mikrofon omnidirectional yani tüm yönlerden gelen sesi alıyor malesef. Zaten bu tarz şeyler için yapılmadığı aşikar.

Çok acil lazımsa internetten bul diyeceğim ama herhalde onu sen de düşünmüşsündür.

Şu an yapabileceğin tek şey mikrofonu mümkün olduğunca fareye yakın tutup kasayla arasına fiziksel bir bariyer koyman (Karton vs.) 15 cm o mikrofon için çok uzak. Olabilicek en yakın mesafeye getir.

Fan sesinin üstesinden gelebilirsin nispeten ama o Hiss dediğimiz dip gürültüsü (Hşşşş şeklinde olan) bu mikrofonun gaini ile alakalı bir durum malesef.
Üzülme kıyamam. Çok lazımsa kaydedeyim sana mouse click telif falan istemem:)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı