Diploma paralı mı?

Bağış yapmak istesem zaten bir kuruma bağış yaparım.Okula niye bağış yapayım.Adam açık ve net diyor tokatlıyorum kardeş.Gel senide tokatlayayım diyor.100 lirayı verirsen ileride'de çok para verirsin başka tokatçılara.Kaptırma paranı gerekirse zor kullan.Gerekirse alma savcılığa başvur.Diplomamı alabilmek için benden zorla para alıyorlar.Okula gittiğinde müdür denilen dolandırıcı vermiyoruz kardeşim kim başvurursan başvur diyebilir.O dakikadan itibaren ilk yolun mahkeme olsun.Hiç korkma her yerden tokatlamaya çalışıyorlar adam denilen dolandırıcılara bak.Valla bir kere benden okul fotokopi parası istemişte 1 lira yıl 2013 falan heralde o zamanlar ufağız tabi gitmiştim babama söylemiştim para istiyorlar diye babam okula polisi alıp gitmişti.O günden sonra okul hiçbir şekilde kimseden ücret almadı.Tıpış tıpış'da mezun etmişlerdi.
Bir de çekiliş bahanesiyle bir bisiklet verip binlerce lira cepleyen okullar var. Üstelik herkes alacak diye zorunluluk koyuluyor biletten. Her yıl yaşıyorum okulda bu olayı. İstemesem almam ancak insan almayacağım da diyemiyor işte.

Ulan sırf inadına polis çağırırım ortalığı velveleye verirdim.
Hatta bir haberde şöyle diyor
Antalya Muratpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde mezun olacak öğrencileri, diploma ücreti olarak kendilerinden 50'şer TL istendiği öne sürdü. Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, hiçbir okulda karne veya diploma ücreti adı altında para toplanamayacağını ve yasak olduğunu belirtti.

Amirim benim ya. Kuzucuklarını düşündükleri için istiyorlardır o parayı. Tuvaletinde sıvı sabun bile bulunmayan bir lisede okudum. Kul hakkı yiyen herkesin sonu beter olsun...

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    12,5 KB · Görüntüleme: 55

Yeni konular

Geri
Yukarı