DirectX 12 ile oyunlarda 8 çekirdeğin tamamı kullanılabilecek mi?

Sizce geçer mi?

• Evet

Oy: 9 56,3%
  • Hayır

Oy: 7 43,8%

• Oy verenlerin toplamı
    16

acv

Megapat
Makaleler
1
Yer
Sehit Muhtar/Zambak Sok./Gumus Gerdan Apt./Beyoglu
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi şimdiye kadar oyunlar 4 çekirdek kullandığı için hep FX işlemciler ezildi. DirectX12 ile birlikte bütün çekirdeklerini kullanabilecek miyiz? Evet ise windows 10 kullanıcılarına bir sorum daha olacak:
FX 8320 ile oyunlarda 8 çekirdeğin hepsini kullandığımızda ve 4.4 GHz O.C edildiğinde i5 4460 ı geçer mi?

İ5 4460 yerinde saymıyacak hepsinde bir performans artışı olacak ve AMD fx8350 çok geçebileceğini sanmıyorum hem bi olasılık geçse bile fx8350 4.0 4.4 ghz lerde çalışırken 4460 3.4 ghz max frekansında çalışıyo olacak bu sebeple düşünürsek 4460 açık ara önde diyebilirim,güç tüketimi olsun ısınma olsun verimlilik olsun 22nm olsun :D

İ5 4460 yerinde saymıyacak hepsinde bir performans artışı olacak ve AMD fx8350 çok geçebileceğini sanmıyorum hem bi olasılık geçse bile fx8350 4.0 4.4 ghz lerde çalışırken 4460 3.4 ghz max frekansında çalışıyo olacak bu sebeple düşünürsek 4460 açık ara önde diyebilirim,güç tüketimi olsun ısınma olsun verimlilik olsun 22nm olsun :D
4460 ta da performans artışı olacak ancak dx11 de 4 çekirdek kullanılırken dx12 de 8 çekirdeği birden kullanabileceğiz. Muhtemelen işlemci 2 kata yakın bir performans artışı yaşayacak. O kadar olmasa bile testlerde en az 2-3 çekirdeğin %0 larda gezindiğini gördüm. Kafamı karıştıran asıl şey bu.

Evet anladım :) yine de AMD için yani AMD kullalanlar için güzel bir şey olacaktır directx12 oyun piyasasının önünü baya açacaktır ve bizm sistemlerimizin optimizasyonu için daha iyi olacaktır.

Güç tüketimini kaç kere açıklayacağız ? Sanki elektrik faturasına 100 TL etki ediyor.
Isınma problemini kaç kere açıklayacağız ? Sanki 100 TL verip Hyper 212 Evo almak zor geliyor. :)
Ayrıca Directx12 ile AMD FX X8 serisi uçacak arkadaşlar 8 çekirdekten bahsediyoruz. Yüksek GHz hızlardan. :)

Evet anladım :) yine de AMD için yani AMD kullalanlar için güzel bir şey olacaktır directx12 oyun piyasasının önünü baya açacaktır ve bizm sistemlerimizin optimizasyonu için daha iyi olacaktır.

Güç tüketimini kaç kere açıklayacağız ? Sanki elektrik faturasına 100 TL etki ediyor.
Isınma problemini kaç kere açıklayacağız ? Sanki 100 TL verip Hyper 212 Evo almak zor geliyor. :)
Ayrıca Directx12 ile AMD FX X8 serisi uçacak arkadaşlar 8 çekirdekten bahsediyoruz. Yüksek GHz hızlardan. :)
Peki. 6-7 aya sistem topladığımda FX 8320 koyup bi güzel de O.C yaparım.

Fakat bu sadece bir öngörü. Şu anda sistem toplamak bence yanlış. Eğer Directx12 destekleyen oyunlar çıkarsa ve AMD FX X8 işlemcilerden herhangi birini kullanan insanlar videolar çekerse o zamanki şartlara göre alın derim. Eğer şimdik sistem toplayacaksanız ve bütçenizde varsa öngörülerle değil gerçeklerle hareket edip Intel almanız daha hayırlı olacaktır. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı