DirectX "Current logon user doesn't have the Administrator privilege" setup hatası

mert kadir

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Öncelikle yeniyim başlık yanlış yerde ise özür dilerim. Uzun süredir çözemediğim bir hata var size danışmak istedim belki bilen vardır. Microsoft'un sitesinden eski oyunları oynamak için (şu anda DirectX 12 yüklü) 'DirectX end-user runtime web ınstaller' indirdim kurdum (galiba bu gerekiyormuş) ardından kurduğum dosyadaki Dxsetup'u açında bir hata veriyor.(Ekte bulunuyor) internetten çok araştırdım lakin hiçbir şekilde çözemedim yardımı olanlara şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• DirectX Setup 24.07.2020 23_26_44.png
    DirectX Setup 24.07.2020 23_26_44.png
    2,9 KB · Görüntüleme: 72

Evet doğru şeyi indirmişsin fakat kurulmuyor. Bilgisayarına kurabilmek için Admin yetkisine sahip kullanıcı girişiyle girmen lazım. Büyük ihtimalle bilgisayarında birden fazla kullanıcı var. Bilgisayarın yönetici olan kullanıcısıyla yükleme yapabiliyorsun. Onun dışında bilgisayarın sistem tarafına herhangi bir şey yükleme yapamazsın, microsoft buna izin vermez.

Kontrol ettim ama zaten 2 tane var ve 2 side administrator grubunda?
Evet doğru şeyi indirmişsin fakat kurulmuyor. Bilgisayarına kurabilmek için admin yetkisine sahip kullanıcı girişiyle girmen lazım. Büyük ihtimalle bilgisayarında birden fazla kullanıcı var. Bilgisayarın yönetici olan kullanıcısıyla yükleme yapabiliyorsun. Onun dışında bilgisayarın sistem tarafına herhangi bir şey yükleme yapamazsın, Microsoft buna izin vermez.

Ben manuel olarak birden fazla kullanıcı falan oluşturmadım acaba kendi falan yapabiliyor mu?

Geri
Yukarı