Direksiyon seti önerisi

SirYakup

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Uzun zaman önce ETS 2 gibi oyunlara fena kafayı takmıştım. Yaşım 14 olmasına rağmen çok güzel araba kullanırım ve çok severim. Tabi kafayı böyle oyunlara takınca gittikçe klavyeyle acı çekmeye başladım. Oyun zevkimi gerçekten arttırmak istiyordum. Bir miktar para biriktirdim. 2.El Logitech DFGT direksiyon setini araştırmaya başladım. Neyse biriyle görüşmeye başladık. Tabi küçük olduğum için annem görüştü. Üniversiteli biriydi.

İlk önce her şey normaldi ben aşırı şekilde heyecanla bize haber gelmesini bekliyordum. Haber gelirse adam kargoya verecekti bizde parayı verecektik. Ertesi sabah adam bizi aradı satmaktan vazgeçtiğini söyledi. Daha yaşım 13. Aşırı şekilde üzüldüm bu kadar etkisi olacağını düşünmemiştim sonuçta çok basit bir şey. Tabi ben üzgünlükten ağlamaya başladım. Annemde üzüldü bana biraz onunda yapacağı bir şey yoktu. Neyse o gün öğleden sonra annem bana vatan marketten Snopy v5h direksiyon setini aldı. Ben de çok mutlu oldum neyse oynuyordum falan ama çok zevk aldığım söylenemezdi.

Sonra ben baya sıkıldım oyunu da oynamadım. Keşke aldırmasaydım dedim sürekli. Neyse ben çok zorladım Snopy ile. Kesinlikle almayın. Aradan yaklaşık 1 sene geçti. Tekrardan sürekli ETS 2 oynamaya başladım. Fransa hariç tüm DLC'lerini aldım. Artık yeni direksiyon seti şart oldu bana. Tekrardan para biriktirmeye başladım. Ancak şimdi yine sorun var. Acaba araştırıp DFGT mi almalıyım, yoksa g25, g27 mi almalıyım? 2.el alacağım zaten, sıfırı yok bu modellerin. Ancak yine bir sorun var. Ben hemen alıp oynamak istiyorum. G25-G27 almaya karar verirsem para biriktirmem uzun sürecek. DFGT alsam hemen alabilirim. Size sormak istedim. Görüşleriniz tavsiye öneriniz her şeye açığım.

Temiz DFGT bulursan, G25, G27'den bir farkı yok. Temizini bulursan al ama. Garanti felan beklenemez, Logitech onları üretimden çoktan kaldırdı. Ancak kutusu halen duran, temiz kullanılmış, deforme olmamış ürünleri almaya çalışırsan iyi olur. Ayrıca simulasyon oyunlarını çok seviyorsan, Flight Simulator X'e bir bak. Joystick ile oyunun başından kalkamayabilirsin.

Sahibinden.com sitesinde 600 tl'ye 7 ay garantili g27 buldum. 2.seri diyor pek anlamadım her neyse. Ben H-Vites olan bir direksiyon istediğimden dolayı DFGT listemden çıkardım. G25 ile G27 arasında kaldım. G25 düşünmemin sebebi birazcık daha ucuz olması.

Temiz DFGT bulursan, G25, G27'den bir farkı yok.
Bana kalırsa fark yok demek yanlış. Ciddi anlamda fark var. Vites cidden çok fazla eğlence katıyor :)

@SirYakup
DGFT iyi güzel bir direksiyon seti. Yalnız G25 veya G27 almak çok daha mantıklı. Sizi çok daha fazla eğlendirir. Bana kalırsa kesinlikle G25 veya G27 almalısınız.
Şimdi iş burada başlıyor. Bu G27 ve G25 arasında ciddi anlamda fark yok. Tuş sayısı falan farklı. Yani birbirine benziyor.
Şimdi bu G25 piyasası orta yani fazla pahallı değiller. Bu G25 eskiden en fazla 500₺ fiyatında olurdu. Şimdi bakıyorum da birkaç kişi 700₺ yapmışlar. Şimdi G25 direksiyon setine en fazla 600₺ verilir. Aslında eskiden rahatlıkla 500₺ bulunan direksiyon seti 600₺ olmuş. Eğer 600₺ kadar bulursanız kesinlikle almalısınız. 600₺ fazla olanları kesinlikle bakmayın bile.

Diğer yandan G27 var onların piyasası G29 yaklaşıyor. Satın alacak kişiyi keriz yerine koyuyorlar. Hiç kimse bu G27 direksiyon setine 1000₺ falan vermez. Eğer G27 direksiyon setini 750₺ kadar bulursanız almalısınız. Daha fazla kesinlikle vermeyin. Bu direksiyon seti piyasası uçuyor. Özellikle G27 ve G29 modelleri.

Uzun lafın kısası 600₺ kadar G25 bulursanız, G25. 750₺ civarında bulursanız G27. DGFT sizi fazla eğlendirmez. Vites çok fazla eğlence katıyor. Üstelik daha gerçekçi bir sürüş sağlıyor.

DFGT G27 ve G29'a nazaran daha sesli. Oyun sesi bastıracaktır direksiyon sesini. 3'üde güzel direksiyon. 650 TL'ye G27 bulduysan kaçırmadan al. Tabi düzgün çalışıyormu bak. Kırık olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı