Direksiyon seti seçimi

Itechin.g

Megapat
Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba,
uzun zamandır Snopy MX V-19 kullanıyorum 180 derecelik bir direksiyon ama adam akıllı hiçbir oyunda çalışmıyor kendileri ya vitesi ayarlayamıyorum ya pedal çalışmıyor(biri zaten bozuldu) ya direksiyonun kalibrasyon ayarı kaçıyor daha bir ton şey var yeni oyunlarla pek arası yok setin yani. Bende yeni direksiyon almaya karar verdim. Başka 270 derece olanlar yeter sanırsam diye düşündüm ama almışken o kadar para harcamışken 900 alayım dedim(bu da başka bir konu meselesi zaten ucuz olsun diye simülasyon oyunu alsak direksiyon seti pahalı hikaye odaklı oyun oynasak onlar olmuş 500 TL). Yaklaşık bütçem 1000 TL ama zorlamayla 1500 TL bandına çıkabilirim. Logitech G serisi çok pahalı kaçıyor artık o başka zamana. Foruma sorduğum zaman bana DFGT önerdiler fakat o direksiyonda bayağı eski bir model anladığım kadarıyla PS3 ile yaşıt haliyle benim aklıma bazı sorular takıldı.​
  1. Oyunlarda(Dirt Rally serisi, Forza Horizon 4, Assetto Corsa) sıkıntı çıkartır mı? Ayarlanamama ya da uyumsuzluk gibi.
  2. DFGT 700 TL civarından başlıyor bildiğiniz kronik bir sorunu var mı araştırdım ama pek bir şey çıkmadı taş gibi makine sanırsam.
  3. DFGT'ye sonradan G29 vitesi bağlanabilir mi? Videoları izledim ama sadece Arduino ile yapmışlar.
  4. Bunun yerine Arduino ile set yapmak mantıklı mı? Yapılırsa ne kadara patlar(temiz görüntülü bir sistem)
  5. Alakasız ama Rampage V900 kullanan ya da dene şansı olanınız varsa o DFGT yerine alternatif olabilir mi?

Rampage V900 alma. DFGT alabilirsin sıkıntı yaşayan görmedim ben de. Ama bekledikçe bütçen artacaksa kesinlikle G serisi alacak kadar biriktirmeye çalış. DFGT 900 derece fakat gerçekçilik arıyorsan seni mutlu etmeyecektir. Pedalları vs. ile oyuncak gibi.

Rampage V900 alma. DFGT alabilirsin sıkıntı yaşayan görmedim ben de. Ama bekledikçe bütçen artacaksa kesinlikle g serisi alacak kadar biriktirmeye çalış. DFGT 900 derece fakat gerçekçilik arıyorsan seni mutlu etmeyecektir. Pedalları vs. ile oyuncak gibi.

Açıkçası Snopy çalışsa adam akıllı onla bile mutluyum hocam sadece UG2 de düzgün çalıştı. G serisi bende çok istiyorum ama ben biriktirene fiyatları artarsa DFGT'yi bile unutabilirim sanırsam. Eğer artmazsa yine para biriktirir satar DFGT'yi öyle alırım g serisi.

1. Oyunlarda(Dirt Rally serisi, Forza Horizon 4, Assetto Corsa) sıkıntı çıkartır mı? Ayarlanamama ya da uyumsuzluk gibi.
  2. DFGT 700 TL civarından başlıyor bildiğiniz kronik bir sorunu var mı araştırdım ama pek bir şey çıkmadı taş gibi makine sanırsam.
  3. DFGT'ye sonradan G29 vitesi bağlanabilir mi? Videoları izledim ama sadece Arduino ile yapmışlar.
  4. Bunun yerine Arduino ile set yapmak mantıklı mı? Yapılırsa ne kadara patlar(temiz görüntülü bir sistem)
  5. Alakasız ama Rampage V900 kullanan ya da dene şansı olanınız varsa o DFGT yerine alternatif olabilir mi?
1) Ben DFGT ile Assetto Corsa oynamıştım, çok ince ayar yapmadım ama bir uyumsuzluk görmedim. Hakeza uzun süre ETS2 oynadım, onda da uyumsuzluk olmadı.
2) Uzun zamandır, aralıklarla kullanıyorum. Gerçekten taş gibi. (İşkence etmezseniz sıkıntı yok.) Kronik sorunu göremedim, sadece direksiyonu çevirirken biraz ses yapıyor o kadar.
3) Araştırdığıma göre, Logitech G Shifter USB ile bağlanıyormuş lakin, DFGT 2 pedallı, gaz ve fren olmak üzere. Debriyaj olmadan vites nasıl atılır, o konuyu bilmiyorum maalesef.
4) Eğer yetenek, ilgi ve bilginiz varsa yapabilirsiniz elbet. @Akif9748 ve @Affansen yapmışlardı, burada da rehber hazırlamışlardı. Oraya bakabilirsiniz.
5) -

1) ben DFGT ile Assetto Corsa oynamıştım, çok ince ayar yapmadım ama bir uyumsuzluk görmedim. Hakeza uzun süre ETS 2 oynadım, onda da uyumsuzluk olmadı.
2) uzun zamandır, aralıklarla kullanıyorum. Gerçekten taş gibi. (işkence etmezseniz sıkıntı yok.) Kronik sorunu göremedim, sadece direksiyonu çevirirken biraz ses yapıyor o kadar.
3) araştırdığıma göre, Logitech G shifter USB ile bağlanıyormuş lakin, DFGT 2 pedallı, gaz ve fren olmak üzere. Debriyaj olmadan vites nasıl atılır, o konuyu bilmiyorum maalesef.
4) eğer yetenek, ilgi ve bilginiz varsa yapabilirsiniz elbet. @Akif9748 ve @Affansen yapmışlardı, burada da rehber hazırlamışlardı. Oraya bakabilirsiniz.
5) -

Sanırsam tek çıkış bu fiyata DFGT gibi duruyor hocam teşekkür ederim. Arkadaşlarında eline sağlık çok güzel olmuş konuları ama ben en azından etrafta oraya buraya dağlan kablo görünce dayanamam sanırsam. Onlara bir kap kılıf(cover) yapmam gerekiyor ya da hazır elimde direksiyon var onu 900 dereceye dönüştürmek gerekiyor Arduino kullanarak.
Toplam 100-150 TL gibi bir fiyata debriyaj ve vitesi yapabilirsiniz.

Maliyeti merak ediyordum teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı