Direksiyon Sınavı Taktikleri

Dacia sandero 2012
Yanlış bilmiyorsam 2012 dizel modellerde yokuş kalkış desteği yok. Yokuş kaldırma ve parkta problem yaşamazsanız çok rahat geçersiniz. Komisyonda çok önemli. Bazıları çok kıl gelebiliyorken bazıları el frenini bile hatırlatabiliyor. Her durduğunuzda vitesi bire atmayı unutmayın. Hatta öğretmeninizden yardım isteyin sizi takip etsin eğer unuttuğunuzu görürse sol tarafınızdan emniyet kemerinizi çeksin.

Yanlış bilmiyorsam 2012 dizel modellerde yokuş kalkış desteği yok. Yokuş kaldırma ve parkta problem yaşamazsanız çok rahat geçersiniz. Komisyonda çok önemli. Bazıları çok kıl gelebiliyorken bazıları el frenini bile hatırlatabiliyor. Her durduğunuzda vitesi bire atmayı unutmayın. Hatta öğretmeninizden yardım isteyin sizi takip etsin eğer unuttuğunuzu görürse sol tarafınızdan emniyet kemerinizi çeksin.

Pardon hocam sandero değil stepway 2015 modeli sadece rampa kalkışta debriyajdan ayağımı fazla çekiyorum fazla çekince de araba stop ediyor onun haricinde hocam araba sürüşün gayet yeterli demişti

Pardon hocam sandero değil stepway 2015 modeli sadece rampa kalkışta debriyajdan ayağımı fazla çekiyorum fazla çekince de araba stop ediyor onun haricinde hocam araba sürüşün gayet yeterli demişti.

Hocam onu bende yapıyordum kavrama noktasını hissetmen lazım araba sana hissettirir. Onu hissettiğinde debriyajda kalsın ayağın sonra gaza bas araba hareket ettikten 5 sn sonra debriyajı bırak. Önemli olan hareket ederken ayağını çekme.

Trafik ışıklarında beklerken duruyorsun ya herhalde onun kastetmek istedi.

Ani frende falan durduğunda bazen unutuluyor vites ve 2. vitesle kalkmaya çalışanlar oluyor. Onu kastetti arkadaş.

@diegoarmano
Durduğu zaman arabayı niye birinci vitese alıyor? Boşa atıp el frenini çeksin.
Ayrıca kopya ile sınav geçilmesini doğru bulmuyorum.
Evet dediğiniz gibi kendi aracınızla öyle yapmak mantıklı hem baskı balatadan kurtarmış oluyorsunuz ama sınav sırasında heyecan oluyor boşa atmak falan ayrı bir derde dönüşüyor bence. Özellikle acemi kişilerde ayak debriyaj ve fren de vites 1 de beklemek daha garanti.

Durum güncellemesi: Arkadan araba çarptığı için araçla kaza yaptım sınav bir sonra ki aya kaldı.
Olay: Paralel park için ilk başta sağa sinyal verdim sonra dubaların arasına park edeceğim için dörtlülerimi yakıp geri geri gitmeye başladım (aynadan kontrol ederek) sonra tam ayarladım derken arka da ki başka kurumun aracı vitesi geriye alacakken ileri almış bana çarptı benim araç arka (tampon, arka cam) ve airbagler gitti ben sonra ki ayın sınavına gireceğim.

Durum güncellemesi: Arkadan araba çarptığı için araçla kaza yaptım sınav bri sonra ki aya kaldı.

Olay: Paralel park için ilk başta sağa sinyal verdim sonra dubaların arasına park edeceğim için dörtlülerimi yakıp geri geri gitmeye başladım (aynadan kontrol ederek) sonra tam ayarladım derken arka da ki başka kurumun aracı vitesi geriye alacakken ileri almış bana çarptı benim araç arka (tampon, arka cam) ve airbagler gitti ben sonra ki ayın sınavına gireceğim.

Herkesin sağlık durumu iyi.

Durum güncellemesi: Arkadan araba çarptığı için araçla kaza yaptım sınav bir sonra ki aya kaldı.

Herkesin sağlık durumu iyi.

Çok büyük talihsizlik olmuş geçmiş olsun. Ama neden 1 ay bekletiyorlar onu anlamadım.
Para falan ödemeyeceksin değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı