Direksiyon sınavına girilmemesi durumunda ne olur?

Talha Günbaş

Hectopat
Merhaba, sizlerden bir arkadaşım için yardım istiyorum. Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar yardım edebilirse çok memnun olurum.

Arkadaşım ehliyet kursuna yazıldı ve yazılı sınavdan başarılı bir şekilde geçti. Şimdi ilk direksiyon dersini aldı ve onu 24 Haziran tarihinde direksiyon sınavına yazdıklarını söylemişler. Kendisi o tarihte başka bir şehirde olacağı için sınava katılamayacağını kursa iletti. Kurs yetkilileri bir sonraki ay olan 8 Temmuz tarihinde sınava girebileceğini söylemişler. Buraya kadar bir sıkıntı yok ancak bundan sonra kendisini arayarak 24 Haziran'daki sınava katılmazsa hakkının yanacağını ve tekrardan ücret ödemesi gerektiğini söylüyorlar. Böyle bir saçmalık mümkün olabilir mi? Daha ilk direksiyon dersine katılan bir adayı sınava kendi isteği dışında kayıt edip sonrasında bir sonraki sınava girmek istediğinde hakkının yanması ve tekrar ücret ödemesi gibi bir durum olabilir mi? Kurs yetkililerin bize anlattıkları bu şekilde bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden vaktini ayıran herkese teşekkürlerimi sunarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı