Diş ağrısı için ne yapılabilir?

364809

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, 7 aya yakındır ağzımın sol tarafını kullanamıyorum. Sol üst tarafta dişimin içine diş eti gibi bir şey var. Herhangi bir şey değince gün boyu ağrı yapıyor, ağrı başıma vuruyor, çekilmez oluyor. Bu nedir, dişçiye gitsem ne yapılabilir?

Merhaba, 7 aya yakındır ağzımın sol tarafını kullanamıyorum. Sol üst tarafta dişimin içine diş eti gibi bir şey var. Herhangi bir şey değince gün boyu ağrı yapıyor, ağrı başıma vuruyor, çekilmez oluyor. Bu nedir, dişçiye gitsem ne yapılabilir?
Sinirlerini alırlar.

Dişçiye gidersen antibiyotik verir sonra işlem yapar.

Neden 7 ay beklediniz? Diş ağrısı bana kalırsa dünyadaki en kötü şey. Ben de aynı sorundan muzdariptim. 2-3 hafta önce kanal tedavisi oldum. Dişçiye gitmekten başka kalıcı çözüm yok. Geçici olarak her ağrıdığında dişinizi fırçalayabilir ve ağzınıza buz tutabilirsiniz. Ancak bunlar geçici, tek kalıcı çözüm dişçiye gitmek.

Kanal tedavisi yapabilir, uyuşturur, dişi deler ve içinde olan sinirleri öldürür. Ama biz bişey diyemeyiz buradan, 7 ay beklemişsiniz zaten, daha beklemeyin ve gidin. Şu an belki kanal tedavisi ile kurtarılabilir, ama beklerseniz çekilmeye kadar gider. Randevu alın ve dişçiye gidin. Tavsiyem, özele gidin.

Neden 7 ay beklediniz?

7 ay bekledim ağızımın diğer tarafı ile idare etmeye çalıştım ama diğer tarafında ihtiyacım var dilim deyse acıyacak duruma geldi idare edesim kalmadı bir de koronodan dolayı fazla dışarı çıkmak istemediğim için olabilir.

Bir ihtimal daha var o da dişçiye gitmek mi dersin? Söyle dişim ne dersin? Dişçiye git derim vücudun sahibi.

Gideceğim sağ olun.

Geri
Yukarı