Diş dolgusunda iğne vurulur mu?

Bana vurmuşlardı. Büyük olasılıkla sizi de vururlar. İğne acıtmıyor zaten. Yaparken ağrıtıyor o kadar.

Uyuşturulması için verilir. İğne vurulurken acır sonrasında bir şey hissetmessiniz. Eğer tedavi esnasında ağrı başlarsa doktora söyleyin bir kere daha vursun. Herkesin ağrı eşiği farklıdır.

Eğer siz dayanamayacak kadar acı veriyorsa size uyuşturucu ine vururlar alt ve üst çeneniz tamamen uyuşur. Yok ben dayanırım derseniz uyuşturucu vurmazlar normal bir şekilde oyup dolgu ile doldururlar.
2 3 saat yemek yememe olayı ise uyuştumadan yapılırsa geçersizdir yemek yiyebilirsiniz ama dolgulu tarafla değil dolgu yapılmamış veya önceden yapılmış tarafı ile çiğneyin.

Dolguda iğne yapmıyorlar diye biliyorum, diş çekerken değil miydi damaktan morfin verilme olayı? Dolgu başlı başına acı verici bir işlem değil zaten.

Bu kişiden kişiye değiştiği için ve çürüğün ilerleme derecesine göre değiştiği için yetişkin bireyde morfin vurdurabilir. En son pandemi olayı yüzünden arka dişlerimden birinde olan çürük neredeyse kanal tedavisi gerektirecek kadar yayılmıştı. Ben o kötü uyuşukluk hissini yaşamamak için morfin istemedim başımı ağrıtacak kadar ağrı verdi bir de hassasiyet var oda aynı can sıkıyor.
Hafiften bir hava üfletiyorlar için donuyor resmen, bir de oyarken ne var ne yoksa hissediliyor soğut su benzeri bir şey sıkıyorlardı oda ayrı sinir bozudu.
Oyma işlemi bittikten sonra bir dilimle yokladıydım dişimin yarısı yoktu :D.

Geri
Yukarı