Dış görünüş ne kadar önemlidir?

Şimdi sana iyimser tavırla bir şey kaybetmezsin diyebilirim ama yalan söylemek hiç huyum değil. Dış görünüş bu hayatta birçok kapıyı açar. Bir defa kolay arkadaş edinirsin. Kendini iyi yetiştirdiysen kolay iş bulursun. Bunlar temel şeyler.

Mesela sana Kıvanç Tatlıtug'un bir demeciyle cevap vereyim.

Kıvanç Tatlıtuğ: Yakışıklılığımın bir faydasını görmedim.

Böyle bir şey mümkün mü?

Fazlasıyla etkisi var görünüş diyemem ama kokudan yola çıkalım siz leş gibi ter kokan bir insanla vakit geçirmek ister misiniz, hayır istemezsiniz.

Şimdi sana iyimser tavırla bir şey kaybetmezsin diyebilirim ama yalan söylemek hiç huyum değil. Dış görünüş bu hayatta birçok kapıyı açar. Bir defa kolay arkadaş edinirsin. Kendini iyi yetiştirdiysen kolay iş bulursun. Bunlar temel şeyler.

Mesela sana Kıvanç Tatlıtug'un bir demeciyle cevap vereyim.

Kıvanç Tatlıtuğ: Yakışıklılığımın bir faydasını görmedim.

Böyle bir şey mümkün mü?
Öyle kesinlikle. Ya öyle kimse zaten çok yakışıklı veya güzel değil herkeste kusur var zaten. Ülkemizde yakışıklı ve güzel oranı emin ol %2-5 falandır. O da hani sana göre güzel bana göre değil. Ülke olarak çirkiniz ne yazık ki. Hani şöyle ortalama bir tipin olsun, kaşın gözün düzgün olsun yeter. Zaten tipten kasıt o. Ama ne yazık ki ülkemizde o da zor. :). Yeni nesil (biz ve bizim birkaç alt üstümüz) de fena sayılmaz aslında o eski algı yıkıldı gibi sanki.

Yeni konular

Geri
Yukarı